X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Aresztowanie działaczy w Hongkongu. "Oskarżeni zignorowali autentyczny kryzys zdrowia publicznego"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 10:28
Dziewięcioro wpływowych członków prodemokratycznej grupy, która organizowała czuwania w intencji ofiar masakry na pekińskim placu Tiananmen z 1989 roku, zostało w środę skazanych na kary od 6 do 10 miesięcy więzienia - poinformował sąd okręgowy w Hongkongu.
Zatrzymani w Honkongu
Zatrzymani w HonkonguFoto: TYRONE SIU, Forum
Hongkong 1200 PAP.jpg
Czuwania w intencji ofiar masakry na placu Tiananmen. Hongkońska policja dokonała zatrzymań

- Oskarżeni zignorowali i umniejszyli autentyczny kryzys zdrowia publicznego - powiedziała sędzia Amanda Woodcock.

W ostatnich dwóch latach władze zakazały niedozwolonych w ChRL czuwań również w Hongkongu, uzasadniając to pandemią COVID-19.

- W sposób błędny i arogancki podsądni uznali, że ich wspólna sprawa jest ważniejsza od ochrony wspólnoty i jej prawa do ochrony zdrowia publicznego przed poważnym zagrożeniem - dodała Woodcock.

Czytaj także:

Oskarżono w związku z organizowaniem czuwań 12 osób, trzy z nich dostały wyroki w zawieszeniu. Skazany na 10 miesięcy więzienia za organizowanie czuwań i sześć miesięcy za udział w nich został Albert Ho, wiceszef Sojuszu Wsparcia Patriotycznych Ruchów Demokratycznych.

W Hongkongu zatrzymano 8 września czworo wpływowych członków prodemokratycznej grupy, która organizowała czuwania w intencji ofiar masakry na placu Tiananmen i oskarżono ich o zmowę z obcymi siłami.

Wśród zatrzymanych były osoby skazane w środę, w tym wiceprzewodnicząca Hongkońskiego Sojuszu Wsparcia Patriotycznych Ruchów Demokratycznych w Chinach, prawniczka i działaczka demokratyczna Chow Hang-tung - przekazała grupa.

Za złamanie przepisów bezpieczeństwa państwowego, narzuconych Hongkongowi przez komunistyczne władze ChRL, może grozić nawet dożywocie.

Hongkong był jedynym miejscem w ChRL, gdzie obchody rocznicy odbywały się otwarcie na dużą skalę. W Chinach kontynentalnych jest to temat objęty całkowitą cenzurą.

W ostatnich dwóch latach władze zakazały jednak czuwań również w Hongkongu i zaostrzyły przy tym kampanię przeciwko opozycji. Wielu działaczy demokratycznych wsadzono do więzień, wielu innych wyjechało z miasta w obawie przed prześladowaniami. Dziesiątki osób oskarżono o działalność wywrotową.


PAP/ jb

Czytaj także

W Chinach zakazano korepetycji. Kolejne restrykcje dot. osiągania zysków przez obywateli

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 12:06
W Chinach prywatni korepetytorzy nie będą mogli prowadzić zajęć pozalekcyjnych w formule online. Zakazane będzie wykorzystywanie komunikatorów, czy platform oferujących transmisje na żywo. Zakaz wydano, gdyż obchodzone były dotychczasowe przepisy ograniczające korepetycje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór o Morze Południowochińskie. Szef MSZ Chin ostrzegł Wietnam przed "pogłębianiem konfliktów"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2021 22:52
Szef chińskiej dyplomacji Wang Yi ostrzegł Wietnam przed "pogłębianiem konfliktów" na spornym akwenie. Podkreślił także, że oba kraje powinny powstrzymać się od jednostronnych działań w sprawie spornych wód.
rozwiń zwiń