more_horiz
Wiadomości

Testy rakietowe Pjongjangu. Korea Południowa i Japonia podwyższają gotowość bojową

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 11:56
Korea Południowa i Japonia wyraziły poważne zaniepokojenie wznowieniem przez komunistyczną Koreę Północną testów rakietowych. Dziś wystrzeliła ona dwa pociski balistyczne, co stanowi naruszenie rezolucji ONZ. W weekend testowano zaś pociski manewrujące nowego typu.
Testy rakiet Korei Północnej, relacja oglądana w Seulu.
Testy rakiet Korei Północnej, relacja oglądana w Seulu.Foto: PAP/EPA/JEON HEON-KYUN

Według Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Korei Południowej Korea Północna wystrzeliła dziś około południa czasu lokalnego dwa pociski balistyczne. Po pokonaniu 800 kilometrów obydwa zakończyły lot w morzu. Korea Południowa podjęła decyzję o podwyższeniu gotowości bojowej armii. W Seulu, a także w Tokio zwołano posiedzenia kolegiów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo narodowe.

rakieta_free_1200.jpg
Agresywne działania Pjongjangu. Korea Północna wystrzeliła pociski balistyczne

W miniony weekend Pjongjang przeprowadził testy nowego pocisku manewrującego dalekiego zasięgu. Prawdopodobnie to pierwszy północnokoreański pocisk tego typu, który ma zdolność przenoszenia ładunków jądrowych.


Posłuchaj
00:48 Sąsiedzi Korei Północnej krytycznie o teście rakietowym.mp3 Sąsiedzi Korei Północnej krytycznie o teście rakietowym - relacja Tomasza Sajewicza (IAR).

Korea Północna po raz kolejny wznowiła przeprowadzanie testów rakiet balistycznych. W 2017 roku przeprowadzono testy rakiet dalekiego zasięgu, które byłyby zdolne osiągać cele na terytorium USA. Potem jednak doszło do spotkań przywódców Korei Północnej i Stanów Zjednoczonych.

Czytaj także:

Komunistyczna Korea Północna w ostatnich dwóch latach ponownie zawiesiła rozmowy z USA, które nie chciały zgodzić się na żądania Pjongjangu przed całkowitą i nieodwracalną rezygnacją przez ten kraj z programów jądrowego i rakietowego. Komunistyczny reżim nie chciał złożyć takich deklaracji.

pg

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem