more_horiz
Wiadomości

Niemcy: policja zatrzymała 16-letniego Syryjczyka. Jest podejrzany o planowanie zamachu na synagogę

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 12:22
Niemieccy śledczy poinformowali, że 16-letni Syryjczyk, zatrzymany w związku z próbą zamachu, utrzymywał kontakty z islamistami za granicą. W środę wieczorem pojawiły się doniesienia o możliwym ataku na synagogę w Hagen.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjne Foto: B.Dpunkt/ Shutterstock

Szef nadreńskiego MSZ Herbert Reul powiedział, że po udaremnieniu ataku zatrzymano także ojca i dwóch braci podejrzanego. - Podejrzany przyznał, że utrzymywał kontakty z islamskimi organizacjami spoza granic Niemiec, choć odpiera zarzuty planowania zamachu - powiedział polityk.

Czytaj także:
Anna Fotyga Twitter 1200.jpg
Walka UE z terroryzmem. Anna Fotyga: kraje Unii zacieśniają współpracę, doprecyzowują prawo

Wczoraj premier Nadrenii Północnej-Westfalii Armin Laschet poinformował, że doszło do kilku zatrzymań po tym, jak w środę pojawiły się doniesienia o możliwym zamachu na synagogę w Hagen. Świątynia została otoczona kordonem policyjnym. Nabożeństwo, zaplanowane z okazji święta Jom Kippur, zostało odwołane.

Wydarzenie przywołuje wspomnienia z zamachu sprzed dwóch lat, gdy uzbrojony neonazista próbował wtargnąć do synagogi w Halle. Podczas ucieczki zabił dwie osoby. Do ataku doszło również w święto Jom Kippur.

Czytaj także:

jbt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem