X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Konflikt palestyńsko-izraelski. Czterech Palestyńczyków zginęło w starciach na Zachodnim Brzegu

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2021 11:10
Jak podały siły zbrojne Izraela, czterech Palestyńczyków zginęło w niedzielę w strzelaninach na Zachodnim Brzegu podczas operacji aresztowania członków Hamasu, gdy do izraelskich żołnierzy otworzono ogień.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mahmoud Issa/Forum

Informację o liczbie ofiar śmiertelnych starć potwierdził palestyński resort zdrowia.

forum-0631637181 (1).jpg
Ujęto Palestyńczyków, którzy zbiegli z więzienia Gilboa. Izrael pracował nad akcją kilka dni

Premier Izraela Naftali Bennett wydał komunikat, w którym oświadczył, że izraelskie siły działały przeciw bojownikom Hamasu, "którzy w najbliższej przyszłości mieli przeprowadzić ataki terrorystyczne". Dodał, że żołnierze działali tak, jak się tego od nich oczekuje, a rząd w pełni popiera ich działania.

Hamas napisał w oświadczeniu, że śmiertelne ofiary niedzielnych starć to wynik "stałej współpracy" Autonomii Palestyńskiej z rządem Izraela, a niedawne spotkania prezydenta Autonomii Mahmuda Abbasa z przedstawicielami izraelskich władz "zachęciło ich do kontynuowania okupacji" terytoriów palestyńskich.

Czytaj także: 

Pod koniec sierpnia minister obrony Izraela Beni Ganc spotkał się z Abbasem i było to pierwsze od 2014 roku spotkanie na tak wysokim szczeblu. Pojawiły się wtedy opinie, że może to oznaczać zmianę polityki izraelskiego rządu wobec władz Autonomii Palestyńskiej po latach stosunków bliskich zerwania.

Podczas spotkania Izrael zapewnił, że podejmie kroki dotyczące wzmocnienia gospodarki palestyńskiej. 

ng

Czytaj także

Wzrost napięcia między Izraelem a Palestyną. Przeprowadzono naloty na Strefę Gazy

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2021 10:50
Izraelskie siły powietrzne przeprowadziły w niedzielę rano naloty na Strefę Gazy. Była to odpowiedź na wystrzeleniu przez Palestyńczyków balonów zapalających na terytorium Izraela.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przez lata kopali tunel w izraelskim więzieniu. Brawurowa ucieczka Palestyńczyków

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 09:13
Sześciu palestyńskich więźniów uciekło z izraelskiego więzienia Gilboa tunelem, który kopali przez lata. Policja określa zdarzenie jako jeden z najpoważniejszych incydentów, gdyż więzienie Gilboa jest obiektem o zaostrzonym rygorze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Izrael: służby nadal poszukują palestyńskich zbiegów, aresztowano podejrzanych o pomoc

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 10:47
Trzy osoby aresztowane przez izraelskie siły bezpieczeństwa. Podejrzani są o pomoc Palestyńczykom, którzy w poniedziałek uciekli z więzienia Gilboa. Do zatrzymań doszło w miejscowości Na'ura, która znajduje się na północ od więzienia. 
rozwiń zwiń