X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mieszkańcy La Palmy wracają do domów. Aktywność wulkanu wyraźnie wyhamowała

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 16:58
Kanaryjski wulkan Cumbre Vieja, który od ponad tygodnia znajduje się w stanie erupcji, w poniedziałek na ponad trzy godziny wstrzymał wyrzucanie lawy i emisję gazów.
Wulkan Cumbre Vieja
Wulkan Cumbre ViejaFoto: Forum/REUTERS TV

1200 hiszpania wybuch wulkan la palma ludzie shutterstock free.jpg
"To jest spisek". W Hiszpanii pojawili się "negacjoniści wulkanu"

Wprawdzie po południu wulkan na La Palmie wznowił erupcję, ale jego aktywność wyraźnie wyhamowała.

Relacjonujący kataklizm reporterzy kanaryjskiego dziennika "Canarias7" wskazali, że spodziewane pierwotnie w poniedziałek zejście lawy do Oceanu Atlantyckiego może nie dojść do skutku z powodu wyraźnego zmniejszenia się ilości magmy wydostającej się z Cumbre Vieja.

Hiszpańscy wulkanolodzy wskazują, że choć lawa jest już blisko zachodniego wybrzeża, to jednak do jej zejścia do oceanu konieczne będzie jeszcze pokonanie stosunkowo wysokiej góry Todoque.

Czytaj także:

Podczas poniedziałkowego popołudnia rozpoczęły się powroty do domów pierwszych grup osób, które musiały zostać ewakuowane z powodu wybuchu Cumbre Vieja. W sumie na skutek erupcji swoje miejsce zamieszkania opuściło ponad 6 tys. osób.

Po południu na lotnisku La Palma przywrócono ruch lotniczy, wstrzymany tam w piątek z powodu wysokiego stężenia pyłu wulkanicznego w powietrzu. Wśród 12 spodziewanych w poniedziałek lotów większość stanowią te obsługiwane przez kanaryjską spółkę Binter. Po godz. 13. z wyspy odleciały dwa samoloty udające się na Teneryfę i Gran Canarię.

kp

Czytaj także

Wybuch wulkanu na wyspie La Palma. Popiół wulkaniczny dotarł na sąsiednie wyspy

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2021 18:34
Popiół ze znajdującego się na wyspie La Palma wulkanu Cumbre Vieja dotarł na sąsiednie wyspy usytuowane w należącym do Hiszpanii archipelagu Wysp Kanaryjskich. Z powodu ryzyka dla podróżowania w tym regionie tymczasowo zamknięto lotniska na wyspach La Gomera i Teneryfa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Turyści polecą z La Palmy. Lotnisko znów otwarte po erupcji wulkanu

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2021 14:47
Lotnisko na hiszpańskiej La Palmie w archipelagu Wysp Kanaryjskich zostało ponownie otwarte po dobowej przerwie, spowodowanej erupcją wulkanu Cumbre Vieja. Wcześniej port zamknięto z powodu dużej ilości gazu i popiołu, które wydzielał wulkan.
rozwiń zwiń