X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rośnie zagrożenie terrorystyczne w Pakistanie. Ma to związek z przejęciem władzy przez talibów w Afganistanie

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 10:04
Liczba ataków terrorystycznych w Pakistanie w sierpniu br. była najwyższa od lutego 2017 r. Według ekspertów wzrastająca niestabilność w regionie wiąże się z przejęciem władzy w sąsiednim Afganistanie przez talibów - informuje agencja Bloomberga.
Talibowie, zdj.ilustracyjne
Talibowie, zdj.ilustracyjneFoto: Shutterstock

W sierpniu w Pakistanie doszło do 35 zamachów terrorystycznych, w których zginęło 52 osób, aktywność terrorystów była najwyższa od lutego 2017 r. - podaje portal South Asia Terrorism. Większość z tych ataków przypisywana jest zwalczanej przez rząd w Islamabadzie organizacji pakistańskich talibów Tehrik-i-Taliban Pakistan (TTP).

1200.jpg
Afganistan wróci do obcinania rąk i egzekucji. "To niezbędne dla bezpieczeństwa"

Większa aktywność

Przejęcie władzy w Afganistanie przez talibów w połowie sierpnia ośmieliło TTP do większej aktywności - ocenia Umar Karim z londyńskiego Royal United Services Institute. Dodaje, że grupy terrorystyczne w Pakistanie zwiększały swoją siłę jeszcze przed przejęciem władzy w Afganistanie, ale zmiany w tym kraju tylko przyspieszyły ten proces.

Czytaj także:

Nasilenie działań organizacji terrorystycznych w Pakistanie wzbudza obawy rządu w Islamabadzie o bezpieczeństwo prowadzonych w tym kraju inwestycji, w tym budowy dróg i elektrowni w ramach finansowanej przez Chiny Inicjatywy Pasa i Szlaku - zauważa Bloomberg. Dodaje, że pakistański rząd znajduje się pod naciskiem żądających większego bezpieczeństwa władz Chin. W lipcu w jednym z zamachów terrorystycznych w Pakistanie zginęło 12 robotników, w tym 9 obywateli ChRL.

Talibowie po przejęciu władzy w Afganistanie wypuścili z więzień wielu terrorystów, w tym osoby poszukiwane w Pakistanie. Chociaż Taliban zapewniał, że pod jego rządami Afganistan nie będzie bezpiecznym schronieniem dla terrorystów, na razie nic nie wskazuje na to, by wywiązywał się z tej obietnicy - podkreśla Bloomberg.

dz

Czytaj także

Talibowie domagają się miejsca na forum ONZ. Rząd w Kabulu mianował nowego ambasadora przy Narodach Zjednoczonych

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 04:41
Talibowie, którzy przejęli władzę w Afganistanie, zwrócili się do sekretarza generalnego ONZ o zgodę na udział w sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ ich ministra spraw zagranicznych Amira Khana Muttakiego. Wyznaczyli też nowego stałego przedstawiciela Afganistanu w ONZ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakaz przycinania i golenia brody. Talibowie ostrzegają fryzjerów w prowincji Helmand

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 08:55
Policja religijna znów rządzącego Afganistanem Talibanu ostrzegła fryzjerów w prowincji Helmand, że będą karani za strzyżenie i golenie męskiego zarostu, ponieważ jest to sprzeczne z surową interpretacją prawa muzułmańskiego, której zwolennikami są talibowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afganistan: blisko 100 Amerykanów i stałych rezydentów USA czeka na powrót do kraju

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 21:13
Około 100 obywateli Stanów Zjednoczonych i stałych rezydentów USA, wciąż znajdujących się w Afganistanie, jest gotowych na powrót do kraju - przekazał wysoki rangą urzędnik Departamentu Stanu.
rozwiń zwiń