more_horiz
Wiadomości

USA: cztery ofiary śmiertelne katastrofy samolotu w Atlancie. Maszyna rozbiła się tuż po starcie

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 23:55
Na lotnisku na przedmieściach Atlanty rozbił się w piątek mały samolot - poinformowała agencja AP. Zginęły wszystkie cztery osoby, znajdujące się na pokładzie.
Miejsce katastrofy pod Atlantą
Miejsce katastrofy pod AtlantąFoto: PAP/EPA/ERIK S. LESSER

Enter Air  shut 1200.jpg
Awaryjne lądowanie polskiego samolotu w Etiopii

Jak dodaje AP, powołując się na amerykańską Federalną Administrację Lotnictwa (FAA), do katastrofy doszło w piątek po południu na lotnisku DeKalb-Peachtree. Maszyna rozbiła się tuż po starcie.

Czytaj także:

Na nagraniu z telefonu komórkowego widać, że mały samolot rozbił się w pobliżu pasa startowego kilka sekund po starcie - relacjonował dziennik „Atlanta Journal-Constitution” ("AJC").

- Co najmniej 15 strażaków stacjonujących na lotnisku, należącym do hrabstwa (DeKalb), wbiegło na pas startowy i stosunkowo szybko ugasiło płomienie – cytuje gazeta rzecznika straży pożarnej, kapitana Jaesona Danielsa.Według FAA cztery znalezione osoby były jedynymi pasażerami sześciomiejscowej maszyny. Na razie nie podano, co mogło być przyczyną katastrofy. Dochodzenie będzie prowadzić Krajowa Rada Bezpieczeństwa w Transporcie (NTSB).

- Lotnisko zajmuje ponad 280 hektarów i położone jest ok. 16 km od centrum Atlanty. Ze średnią roczną liczbą około 209 tys. startów i lądowań w ciągu ostatnich trzech dekad jest to drugie pod względem ruchu lotnisko w stanie Georgia, zaraz za portem lotniczym Hartsfield-Jackson w Atlancie” – podaje AP.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP) / in.

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem