X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Port w Los Angeles będzie pracował całą dobę. Na rozładunek czeka kilkadziesiąt statków

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 02:29
Port w Los Angeles będzie pracował całą dobę, by pomóc w zmniejszeniu kolejek kontenerowców, czekających na rozładunek. Wcześniej taką decyzję podjął sąsiedni port w Long Beach.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Kirk Wester

W tych dwóch kalifornijskich portach przeładowuje się 40 procent wszystkich docierających do Stanów Zjednoczonych kontenerów z towarami. Dodatkowe godziny pracy mają zakończyć niedobory sprowadzanych z Azji do USA produktów - ubrań, zabawek, drewna, czy żywności dla zwierząt domowych. To szczególnie ważne przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.

Czytaj także:
shutt ropa 1200.jpg
Globalny niedobór energii zwiększa popyt na ropę. Za baryłkę trzeba zapłacić w USA ponad 80 dolarów

Długie kolejki do portów to jeden z efektów kryzysu wywołanego pandemią. Po długim okresie ograniczeń w handlu i izolacji popyt w Stanach Zjednoczonych ponownie rośnie, a porty nie nadążają z przeładowywaniem kontenerów.

W sierpniu do portu w Los Angeles ustawiła się rekordowa kolejka 73 statków. Teraz jest ich około 60. W zeszłym miesiącu Los Angeles i Long Beach musiały przeładować odpowiednio 30 i 23 procent więcej towarów, niż w sierpniu.

Czytaj także:

Wspólna walka 

Czytaj także:
joe biden mid-epa09505949 1200.jpg
Globalny podatek od korporacji? Rozmowa prezydenta USA i szefowej KE przed szczytem G20

W opróżnieniu portów mają pomóc również największe amerykańskie przedsiębiorstwa handlowe: FedEx, UPS czy Walmart, ale także Samsung. Firmy ogłosiły, że wprowadzą dodatkowe zmiany, by wywozić z portów 3 tysiące 500 dodatkowych kontenerów tygodniowo.

Z problemem stara się również walczyć Biały Dom. Po wczorajszym spotkaniu z handlowcami i związkowcami prezydent Joe Biden zapowiedział ogromne inwestycje w polepszenie infrastruktury portowej w USA, by naprawić słabości, które obnażyła pandemia. Mówił również o potrzebie sprowadzenia produkcji do Stanów Zjednoczonych, tak by kraj nie polegał na imporcie z odległych państw.

Wysokie ceny transportu i niedobory towarów mogą sprawić, że podczas nadchodzącego okresu świątecznego wielu Amerykanów nie zrobi wymarzonych zakupów. Urzędnicy z Białego Domu uspokajają przed paniką, ale rosnące ceny doprowadziły już do inflacji na poziomie 4,2 procent.

jbt

Czytaj także

USA. Republikanie krytykują administrację Bidena za wzrost inflacji

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 19:45
Politycy Partii Republikańskiej krytykują administrację Joe Bidena za wyraźny wzrost inflacji w Stanach Zjednoczonych. Republikanie twierdzą, że wzrost cen spowodowały nadmierne wydatki budżetowe uchwalone przez zdominowany przez demokratów Kongres.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA: rekordowy deficyt handlowy. To efekt wzrostu importów

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 23:20
Deficyt handlowy Stanów Zjednoczonych wzrósł do rekordowego poziomu. Deficyt w obrocie handlowym z zagranicą wyniósł w czerwcu 75,7 miliarda dolarów, co oznacza wzrost względem wyniku z maja o 6,7 procent.
rozwiń zwiń