more_horiz
Wiadomości

Podróże do Anglii łatwiejsze i tańsze. Rząd zmienił zasady wjazdu dla zaszczepionych

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 11:42
Rząd ogłosił zmianę zasad dla podróżujących do Wielkiej Brytanii. Po przybyciu nie trzeba już będzie robić kosztownego testu PCR. Wystarczy kasetkowy test antygenowy. Z ułatwień skorzystają tylko osoby w pełni zaszczepieni. Nowe reguły wchodzą w życie 24 października. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Thanakorn.P
shutterstock_turystyka 1200.jpg
Sezon wakacyjny za nami. Jaki był dla polskiej branży turystycznej?

Testy kasetkowe są tańsze, wyniki dostaje się od razu, a badanie robi się samemu. Tak jak dotychczas, przed przybyciem do Anglii będzie trzeba zamówić test u jednego z dostawców zatwierdzonych przez rząd, a przed wejściem na pokład samolotu czy promu pokazać dowód zakupu.

Posłuchaj
00:43 11347199_1.mp3 Łatwiejsze podróże do Anglii. Rząd zmienia zasady podróżowania. Relacja Adama Dąbrowskiego (IAR)

Dzień przybycia do Londynu czy Manchesteru to dzień zero. Najpóźniej w drugim dniu po przyjeździe musimy zrobić wymaz. Potem wysyłamy służbom sanitarnym zdjęcie z wynikiem naszego testu. Jeśli będzie pozytywny - trzeba zacząć izolację i czekać na darmowy test PCR, który potwierdzi, czy jesteśmy chorzy.

Nowe zasady wchodzą w życie za 9 dni. Już za tydzień można będzie rezerwować testy. Ale uwaga - z ułatwień skorzystają tylko ci, którzy są w pełni zaszczepieni. Bez szczepionki nadal obowiązują kwarantanna i dwa testy PCR.

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem