X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Czechy: samorządowcy chcą, by władze wróciły do negocjacji ws. Turowa

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 13:47
Władze samorządowe kraju libereckiego wezwały czeskie ministerstwa środowiska i spraw zagranicznych do powrotu do negocjacji z Polską w sprawie kopalni Turów. Dotychczasowe rozmowy pomiędzy Polską i Czechami nie przyniosły kompromisu. Strony sporu nie porozumiały się co do okresu obowiązywania umowy dotyczącej wydobycia w Turowie i możliwości jej wypowiedzenia.
Kopalnia odkrywkowa Turów, w tle - elektrownia Turów
Kopalnia odkrywkowa Turów, w tle - elektrownia TurówFoto: Lukasz Barzowski/ Shutterstock

Zdaniem cytowanego przez Czeską Agencję Prasową hetmana kraju libereckiego Martina Puty, sprawa Turowa nie powinna czekać do momentu powołania nowego rządu w Czechach. W jego ocenie, mogłoby to potrwać od dwóch do trzech miesięcy.

ZOBACZ TAKŻE
Turów Elektrownia free 1200.jpg
Sprawa Turowa. Premier spotkał się z politykami czeskiej partii, która będzie współtworzyć rząd

Korzystniejsze porozumienie niż odwołanie się do TSUE

Samorządowcy podkreślają też, że porozumienie z Polską jest dla strony czeskiej korzystniejsze niż kontynuowanie sporu przed TSUE, którego rozstrzygnięcie jest zdaniem Puty niepewne.

- Jeśli nie porozumiemy się przed wydaniem orzeczenia, to może się okazać, że nie porozumiemy się już nigdy - powiedział radny kraju libereckiego Vaclav Żidek.

Czytaj także: 

Kontakt z rządem w Warszawie

Rzecznik czeskiego ministerstwa środowiska Petra Roubiczkova przekazała, że w ostatnich dniach resort uzyskał w sprawie kontynuowania negocjacji poparcie dwóch ugrupowań, które mają tworzyć przyszłą koalicję rządzącą. W środę przed południem ministerstwo skontaktowało się ze stroną polską i obecnie czeka na odpowiedź w sprawie możliwości powrotu do rozmów.

ms

Czytaj także

Szef Solidarności w kopalni Turów: jedziemy przed TSUE, pokazać, co ci ludzie wyprawiają

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2021 20:52
Szef NSZZ "Solidarność" w kopalni Turów Wojciech Ilnicki powiedział, że wyłączenie obiektu, a w konsekwencji elektrowni, pozbawi mieszkańców okolicznych powiatów ogrzewania i ciepłej wody, a pracowników środków do życia. Dlatego w piątek związkowcy jadą do Luksemburga, by protestować przed siedzibą Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń