more_horiz
Wiadomości

"Chcę Europy silnej i wielkiej, zdolnej stawić tamę autorytarnym reżimom". Premier po debacie w PE

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 21:09
Premier Mateusz Morawiecki podsumował swoje wystąpienie w Parlamencie Europejskim. Jak podkreślił, opowiedział się za Europą "szanującą kulturę i tradycje, z których wyrosła".
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Marcin Obara

"Stojąc w Parlamencie Europejskim jako premier dumnego kraju o wspaniałej historii głośno i wyraźnie powiedziałem, że chcę Europy silnej i wielkiej, walczącej o sprawiedliwość i solidarność, o równe szanse. Europy zdolnej stawić tamę autorytarnym reżimom" – podkreślił Morawiecki w piątkowym wpisie na Facebooku.

Macron Morawiecki PAP-1200.jpg
"Po szczycie RE widać, że unijne elity spuszczają z tonu". Mosoń o sporze z Polską

Dodał, że opowiedział się za Europą "szanującą kulturę i tradycje, z których wyrosła".

Czytaj także:

Morawiecki wziął we wtorek w Strasburgu udział w debacie "Kryzys praworządności w Polsce a prymat prawa unijnego", zorganizowanej przez Parlament Europejski w związku z wyrokiem TK z 7 października wyroku o wyższości konstytucji nad prawem unijnym. TK po rozpoznaniu wniosku premiera uznał, że przepisy europejskie w zakresie, w jakim organy Unii Europejskiej działają poza granicami kompetencji przekazanych przez Polskę, są niezgodne z Konstytucją RP.

bf

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem