X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polska pomoc dla Libanu. Połowa mieszkańców kraju pożycza pieniądze na jedzenie

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 11:56
Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej włączyło się w pomoc dla mieszkańców Libanu. Polska organizacja będzie rozdawać najbiedniejszym paczki żywnościowe. Powodem jest narastający w tym kraju kryzys ekonomiczny, który przez ekspertów jest określany jako jeden z największych na świecie w ostatnich 150 latach.
Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej kieruje swoje działania do mieszkańców regionu Akkar na północy kraju, gdzie polska organizacja od dziewięciu lat pomaga syryjskim uchodźcom
Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej kieruje swoje działania do mieszkańców regionu Akkar na północy kraju, gdzie polska organizacja od dziewięciu lat pomaga syryjskim uchodźcomFoto: pcpm.org.pl

Brak prądu to już codzienność w Bejrucie. - W zasadzie mamy prąd przez zaledwie godzinę lub dwie godziny dziennie. A czasami tylko przez 10 minut - powiedział jeden z mieszkańców. W Libanie brakuje też paliwa, a ceny żywności rosną z dnia na dzień. Szacuje się, że już połowa mieszkańców kraju musi pożyczać pieniądze, by kupić jedzenie.

Paczki żywnościowe

Stacja benzynowa w Libanie 1200 Shutterstock.jpg
"Kryzys gospodarczy jest gigantyczny". ONZ alarmuje o pogarszającej się sytuacji w Libanie

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej będzie dostarczać paczki żywnościowe Libańczykom, najmocniej dotkniętym przez kryzys: samotnym matkom, kobietom w ciąży, osobom niepełnosprawnym oraz bezrobotnym. - Będziemy pomagać co najmniej 600 rodzinom libańskim. Każda z tych rodzin przez sześć miesięcy będzie otrzymywać paczkę żywnościową, w której jest ponad 60 kilogramów żywności z długim terminem przydatności do spożycia. Są tam ryż, soczewica, ciecierzyca, makaron, przecier pomidorowy czy ryby w puszkach - powiedziała Polskiemu Radiu Agnieszka Nosowska z misji PCPM w Libanie.

Posłuchaj
00:51 11371359_1.mp3 Agnieszka Nosowska z misji PCPM w Libanie: będziemy pomagać co najmniej 600 libańskim rodzinom (IAR) 

Pomoc trafi do mieszkańców regionu Akkar na północy kraju, gdzie polska organizacja od dziewięciu lat pomaga syryjskim uchodźcom.

Czytaj także:

forum liban blackout 1200.jpg
Blackout w Libanie. Zamknięcie dwóch elektrowni paraliżuje kraj

Pieniądze na zakup paczek żywnościowych pochodzą m. in. z funduszy humanitarnych Libanu oraz ze środków polskiego rządu. PCPM rozpoczęła równocześnie zbiórkę pieniędzy, by móc kupić jak najwięcej żywności. Szczegóły zbiórki znajdują się na stronie internetowej Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Kryzys w Libanie rozpoczął się dwa lata temu. Spowodowany był załamaniem na rynku walutowym. Od tego czasu sytuację pogorszyły pandemia koronawirusa oraz gigantyczny wybuch w porcie w Bejrucie sprzed roku, który nie tylko zniszczył część miasta, ale także unicestwił zapasy żywności dla kraju.

st

Czytaj także

"Wydarzenie, które wyznaczyło nową fazę w polityce". Szef Hezbollahu o krwawych zamieszkach w Bejrucie

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2021 22:21
Przywódca libańskiego radykalnego ugrupowania szyickiego Hezbollah, szejk Hasan Nasrallah powiedział, że czwartkowe zamieszki w Bejrucie były bardzo poważnym wydarzeniem i wyznaczyły nową fazę w polityce wewnętrznej kraju.
rozwiń zwiń