X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Niemcy zignorowały ostrzeżenia Polski ws. Nord Stream 2? "Der Spiegel" nie ma wątpliwości

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 23:35
W trwającym procesie certyfikacji Nord Stream 2 AG federalne ministerstwo gospodarki Niemiec "najwyraźniej zignorowało argumenty właściwego polskiego organu regulacyjnego" - pisze "Der Spiegel". Przeciwko gazociągowi opowiedziała się także proekologiczna organizacja Deutsche Umwelthilfe (DUH).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/hlopex
mid-21b01129 (1).jpg
Premier: mieliśmy rację, przestrzegając przed Nord Stream 2

Federalne ministerstwo gospodarki pod koniec października poinformowało, że certyfikacja spółki NS2 jako niezależnego operatora sieci przesyłowej "nie zagraża bezpieczeństwu dostaw gazu do RFN i do Unii Europejskiej".

Czytaj także:

W toczącym się wciąż procesie certyfikacji szef polskiego Urzędu Regulacji Energetyki (URE) zakwestionował niezależność operatora gazociągu - informuje "Spiegel", powołując się na pismo od polskich władz. Fakt, że NS2 AG jest kontrolowany przez rosyjski koncern państwowy Gazprom, stanowi "szczególnie wysokie ryzyko dla bezpieczeństwa dostaw" - oświadczono w piśmie.

Dzięki swojej sile rynkowej Gazprom jest w stanie "w pojedynkę zagrozić bezpieczeństwu dostaw gazu do niektórych państw członkowskich, regionów, a nawet całej UE" - pisze Spiegel.

Do wstrzymania projektu rurociągu wzywa także Sascha Mueller-Kraenner, szef organizacji proekologicznej Deutsche Umwelthilfe, podkreślając, że "stary rząd federalny ignoruje uzasadnione obawy naszych sąsiadów. […] Oczywistym jest, że NS2 stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego w Europie i zagraża realizacji celów klimatycznych".

pb

Czytaj także

Premier Bawarii: uruchomienie NS2 byłoby korzystne w dobie kryzysu energetycznego

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2021 12:34
Premier Bawarii Markus Söder powiedział, że w związku z kryzysem na rynku gazu pomocne byłoby uruchomienie Nord Stream 2. - Potrzebujemy cenowego hamulca na zimę i strategii gazowej, która zapewni Niemcom dostawy paliwa - stwierdził polityk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Jakóbik: rosyjski atak gazowy na Europę, pora na nowe sankcje wobec Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 12:00
Gazprom wciąż ogranicza dostawy gazu do Europy, prawdopodobnie w celu wymuszenia startu Nord Stream 2 - pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl. Jak zauważa, niemieckie media piszą już o ataku gazowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nowy pakt Ribbentrop-Mołotow". Wiceminister klimatu i środowiska o NS2

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 11:31
- Rosja pokazuje, że gaz jest elementem rozgrywki politycznej. Nikt w Moskwie nie będzie się zastanawiał nad tym, czy Polacy - zresztą i cała Europa - będą bezpieczni pod tym względem, czy też nie - uważa wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.
rozwiń zwiń