X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sudan: tragiczny finał protestów przeciwko władzy wojskowych. 7 osób nie żyje

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 23:23
W wyniku sobotnich protestów przeciwników przeprowadzonego w październiku w Sudanie przewrotu wojskowego śmierć poniosło siedem osób, ponad 200 z kolei odniosło rany - poinformowała w poniedziałek agencja AP, powołując się na miejscowych lekarzy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/STRINGER

U sześciu osób za przyczynę zgonu uznano rany postrzałowe. Służby bezpieczeństwa Sudanu użyły w sobotę ostrej amunicji, którą próbowano rozpędzić zgromadzony w stołecznym Chartumie tłum sprzeciwiający się przejęciu władzy w kraju przez wojsko - podał Centralny Komitet Lekarzy w Sudanie (CCSD).

Czytaj także:
sudan 1200.jpg
Masowe protesty w Sudanie. Służby bezpieczeństwa otworzyły ogień do demonstrantów

Sudańska policja zaprzeczyła użyciu ostrej amunicji, twierdząc, że jej siły użyły jedynie gazu łzawiącego w celu rozproszenia demonstrantów atakujących - zdaniem służb bezpieczeństwa - posterunki i pojazdy policji. Dodano, że podczas sobotnich protestów co najmniej 39 policjantów zostało rannych.

Według danych CCSD w wyniku ogólnokrajowych protestów sprzeciwiających się przejęciu 25 października władzy przez armię śmierć poniosły dotychczas co najmniej 23 osoby.

Czytaj także:

Sytuacja w Sudanie 

Czytaj także:
pap sudan 1200.jpg
"Próba wyjścia z okresu dyktatury była bardzo ryzykowna". Ekspert o zamachu stanu w Sudanie

Generał Abdel Fatah al-Burhan, szef sił zbrojnych Sudanu, ogłosił w czwartek utworzenie nowej Suwerennej Rady. Grupy aktywistów prodemokratycznych odpowiedziały na decyzję al-Burhana wezwaniem do "milionowego" marszu przeciwko podważaniu demokracji - podało CNN.

Obejmujące w sobotę i niedzielę cały kraj protesty nastąpiły po kilku dniach "obywatelskiego nieposłuszeństwa". Ze względu jednak na ciągłe przerwy w dostępie do internetu i połączeń telefonicznych frekwencja była ograniczona.

W niedzielę zatrzymano również dyrektora sudańskiego oddziału telewizji Al-Dżazira El Musalmiego El Kabasziego. "W najostrzejszych słowach potępiamy naganne działania wojska i wzywamy władze do natychmiastowego uwolnienia El Kabasziego oraz umożliwienia dziennikarzom działania bez przeszkód, swobodnego wykonywania swojego zawodu bez strachu i zastraszania" - napisała w oświadczeniu katarska telewizja.

jbt


Czytaj także

Zamach stanu w Sudanie. Członkowie rządu aresztowani, starcia i strzały na ulicach

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 11:52
Kilkanaście osób zostało rannych w Sudanie w wyniku starć demonstrantów z żołnierzami. Doszło do nich w Chartumie kiedy osoby protestujące przeciwko zamachowi stanu próbowały przedrzeć się w pobliże dowództwa armii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamach stanu w Sudanie. Ekspert: ten kraj od dawna znajdował się w stanie wojny domowej

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 19:00
Rada Bezpieczeństwa ONZ przy zamkniętych drzwiach dyskutuje o sytuacji w Sudanie, gdzie doszło w poniedziałek do wojskowego zamachu stanu. Sudańska armia, dokonując przewrotu, przejęła władzę z rąk cywilno-wojskowej Suwerennej Rady. 
rozwiń zwiń