X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Były prezydent Gruzji w stanie krytycznym. Zbigniew Rau zaniepokojony zdrowiem Micheila Saakaszwilego

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 18:32
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau wyraził zaniepokojenie stanem zdrowia byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego. Polityk przebywa w więziennym szpitalu, do którego trafił 8 listopada. - Obecny stan zdrowia pacjenta jest uważany za krytyczny - stwierdziła w środę grupa lekarzy zajmujących się byłym prezydentem.
Micheil Saakaszwili przebywa w więziennym szpitalu od 8 listopada
Micheil Saakaszwili przebywa w więziennym szpitalu od 8 listopadaFoto: Robert Gadziński/FORUM

Saakaszwili wrócił do Gruzji 1 października po ośmiu latach nieobecności, by - jak mówił - zmobilizować swoich zwolenników do udziału w wyborach samorządowych. Były prezydent Gruzji od razu został osadzony na sześć lat w więzieniu na mocy prawomocnych wyroków skazujących za rzekome nadużycia władzy.

shutterstock Micheil Saakaszwili 1200.jpg
Gruzja: krytyczny stan zdrowia Micheila Saakaszwilego

Micheil Saakaszwili w latach 2004-2007 i 2008-2013 został skazany za nadużycia władzy w czasie pełnienia urzędu. On sam uważa, że sprawy karne wobec niego, wszczęte po dojściu do władzy oponentów z partii Gruzińskie Marzenie, są motywowane politycznie.

Były prezydent Gruzji obecnie prowadzi protest głodowy i odmawia leczenia. Informował też, że do szpitala został przetransportowany wbrew swojej woli. Skarżył się również, że władze stosują wobec niego przemoc.

Czytaj także:

Szef polskiej dyplomacji wyraził nadzieję, że Micheil Saakaszwili będzie miał zapewniony "dostęp do najlepszej możliwej opieki medycznej, a gdy jego kondycja się poprawi, zostanie mu zapewniona możliwość spotkania z dyplomatami i przedstawicielami społeczności międzynarodowej".

Sytuację, w której znalazł się Micheil Saakaszwili, skrytykował również Departament Stanu USA. Sekretarz Ned Price zasugerował, by władze Gruzji postępowały zgodnie z zaleceniami lekarzy oraz dopuściły niezależnych medyków do sprawdzenia warunków, w których przebywa Saakaszwili i sprawdzenia stanu jego zdrowia

bf

Czytaj także

Ostrzeżenie przed agresją ze Wschodu. Słowa Lecha Kaczyńskiego z Tbilisi wciąż aktualne

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 15:00
- Świetnie wiemy, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze Państwa Bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę! - ostrzegał prezydent Lech Kaczyński w Tblisi po rosyjskiej agresji na Gruzję w 2008. Wydarzenia na granicy z Białorusią dowodzą, że mimo upływu lat Rosja nadal stosuje agresywną politykę wobec sąsiadów, a ocena sytuacji przez polskiego prezydenta pozostaje trafna. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowa prezydentów Polski i Gruzji. Andrzej Duda miał pytać o Saakaszwilego

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 15:50
Prezydent Andrzej Duda w rozmowie z prezydent Gruzji Salome Zurabiszwili upomniał się o Micheila Saakaszwilego - przekazało Polskiemu Radiu źródło w Pałacu Prezydenckim. Były gruziński prezydent, który powrócił do kraju po 8 latach nieobecności, został na początku października zatrzymany i trafił do więzienia. Polityk, będący obecnie obywatelem ukraińskim, prowadzi głodówkę, a jego stan zdrowia się pogarsza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Micheil Saakaszwili został przeniesiony do więziennego szpitala

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 16:34
Micheil Saakaszwili został przewieziony z aresztu w Rustawi do więziennego szpitala w Tbilisi. Były prezydent Gruzji głoduje od 39 dni. Konsylium lekarzy orzekło, że stan jego zdrowia wymaga wszechstronnego monitoringu medycznego.
rozwiń zwiń