X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

157 państw wzywa Izrael do zaprzestania eksploatacji palestyńskich zasobów naturalnych

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2021 20:53
Jak podaje dziennik "Jerusalem Post" drugi Komitet Zgromadzenia Ogólnego ONZ stosunkiem głosów 157 do 7 zatwierdził projekt rezolucji, wzywającej Izrael do zaprzestania eksploatacji palestyńskich zasobów naturalnych w Strefie Gazy, na Zachodnim Brzegu i we Wschodniej Jerozolimie. 
Drugi Komitet Zgromadzenia Ogólnego ONZ stosunkiem głosów 157 do 7 zatwierdził projekt rezolucji, wzywającej Izrael do zaprzestania eksploatacji palestyńskich zasobów naturalnych
Drugi Komitet Zgromadzenia Ogólnego ONZ stosunkiem głosów 157 do 7 zatwierdził projekt rezolucji, wzywającej Izrael do zaprzestania eksploatacji palestyńskich zasobów naturalnychFoto: Shutterstock/Alexandros Michailidis

Rezolucja jest częścią pakietu złożonego z 16 uchwał, które jeszcze w tym roku zostaną zatwierdzone przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

Poparcie państw UE

Wszystkie państwa Unii Europejskiej poparły zapisy projektu. Siedem państw, które sprzeciwiły się rezolucji, to Kanada, Stany Zjednoczone, Izrael, Wyspy Marshalla, Mikronezja, Nauru i Palau. 14 państw, w tym Australia, wstrzymało się od głosu.

- Stany Zjednoczone pozostają rozczarowane faktem, że przyjęto (...) rezolucję, która jest niesłusznie krytyczna wobec Izraela, demonstrując wyraźną i uporczywą stronniczość instytucjonalną, skierowaną przeciwko jednemu państwu członkowskiemu - powiedział amerykański przedstawiciel w Zgromadzeniu.

Poparcie międzynarodowe 

Natomiast przedstawiciel Palestyny skomentował wynik głosowania słowami: "Rezolucja jest jasnym sygnałem międzynarodowego poparcia dla narodu palestyńskiego (...) i stanowi wezwanie do Izraela, by zaprzestał haniebnej eksploatacji naszej ziemi i zasobów wodnych oraz niszczenia naszych gruntów rolnych i szkodzenia naszemu środowisku, m.in. poprzez usuwanie własnych odpadów na okupowane terytorium Palestyny".

Reprezentant Izraela oświadczył, że świat, który walczy z pandemią COVID-19 i głodem "nie powinien marnować czasu na takie dokumenty jak ostatnia rezolucja". 

Czytaj także:

nj

Czytaj także

Izrael odmawia uznania Aleksandra Ładosia jako Sprawiedliwego wśród Narodów Świata

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2021 12:37
Izrael odmówił nadania medalu Sprawiedliwego wśród Narodów Świata dla Aleksandra Ładosia i Stefana Jana Ryniewicza. Poinformował o tym szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Izrael, USA i kraje Zatoki Perskiej ćwiczą razem na morzu. To pierwsze tego typu manewry

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2021 02:12
Siły ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Bahrajnu, Izraela i Centralnego Dowództwa Sił Morskich Stanów Zjednoczonych (NAVCENT) rozpoczęły w środę wielostronne ćwiczenia w zakresie bezpieczeństwa morskiego na Morzu Czerwonym - poinformowało w czwartek dowództwo sił amerykańskich.
rozwiń zwiń