more_horiz
Wiadomości

"Stoimy solidarnie u boku Litwy, Polski i Łotwy". Szefowa KE o kryzysie migracyjnym

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 16:15
Jak poinformowała na Twitterze przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, hybrydowy atak Białorusi jest wyzwaniem rzuconym całej Unii. Zapewniła ponadto, że Wspólnota jest solidarna z Polską, Litwą i Łotwą.
Von der Leyen: stoimy solidarnie u boku Litwy, Polski i Łotwy
Von der Leyen: stoimy solidarnie u boku Litwy, Polski i ŁotwyFoto: AA/ABACA/PAP

"Białoruś prowadzi hybrydowy atak na UE. Jest to wyzwanie rzucone całej Unii. Stoimy solidarnie u boku Litwy, Polski i Łotwy" - podkreśliła szefowa Komisji Europejskiej.

"Unia Europejska podejmuje działania na czterech polach: wsparcie humanitarne, kontakty dyplomatyczne z krajami pochodzenia (migrantów), sankcje i ochrona granic" - dodała Ursula von der Leyen.

Spotkania premiera ws. kryzysu przy granicy

W związku z trudną sytuacją geopolityczną w regionie, premier Mateusz Morawiecki w ostatnim czasie rozpoczął spotkania w krajach europejskich, w trakcie których rozmawia z przywódcami państw. W niedzielę szef rządu odbył pierwsze trzy wizyty - na Litwie, Łotwie i w Estonii.

Przywódcy państw bałtyckich jednoznacznie poparli Polskę w obronie granic i zadeklarowali gotowość współpracy w odparciu hybrydowej agresji Białorusi na Polskę.

We wtorek w związku ze spotkaniem szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej premier Mateusz Morawiecki przebywa w BudapeszcieNa wspólnej konferencji V4 szef polskiego rządu ocenił, że "poziom solidarności, pozytywnej odpowiedzi na nasze obawy i refleksje", z którymi się spotkał, jest "budujący i bezprecedensowy".

Spotkania premiera z kolejnymi przywódcami państw europejskich zapowiedział jego rzecznik Piotr Müller. To reakcja na zaostrzanie się sytuacji na granicy Polski z Białorusią, która jest równocześnie granicą Unii Europejskiej.

Czytaj także:

ng

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem