X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosja upraszcza zasady handlu z Donieckiem i Ługańskiem. Ostra reakcja KE

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 12:00
Peter Stano, rzecznik Komisji Europejskiej ds. zagranicznych oświadczył, że UE potępia dekret podpisany 15 listopada przez prezydenta Rosji Władimira Putina, który upraszcza zasady handlu między tym krajem a niekontrolowanymi przez rząd Ukrainy obszarami obwodu donieckiego i ługańskiego.
KE potępia rosyjskie przepisy ułatwiające handel z Donieckiem i Ługańskiem
KE potępia rosyjskie przepisy ułatwiające handel z Donieckiem i ŁugańskiemFoto: Drop of Light/Shutterstock

- Unia Europejska potępia rosyjski dekret podpisany przez prezydenta Putina w dniu 15 listopada w sprawie uproszczonych zasad handlu, umożliwiających zwiększenie dostępu towarów do i z obszarów czasowo niekontrolowanych przez rząd (w Kijowie) w regionach Doniecka i Ługańska na Ukrainie. Dekret ma na celu dalsze oddzielenie (tych obszarów) od Ukrainy, co jest sprzeczne z celami porozumień mińskich - podkreślił Stano.

- Takie jednostronne działania naruszają suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy, w tym w zakresie kontroli celnej. Mają one potencjał do zwiększania napięć i przedłużania status quo, utrudniając przyszły proces reintegracji - dodał przedstawiciel KE.

Wezwał on Rosję do cofnięcia dekretu i rezygnacji z podejmowania jednostronnych działań, które prowokują dalsze zaostrzenie konfliktu na wschodzie Ukrainy.

Ukraina reaguje na groźbę rosyjskiej agresji

Obecnie Ukraina zintensyfikowała ćwiczenia wojskowe w związku z rosnącym zaniepokojeniem ruchami rosyjskich wojsk w pobliżu ukraińskich granic, które według Kijowa mogą utorować drogę do ostrej eskalacji wojskowej.

Według naczelnika głównego zarządu wywiadu ministerstwa obrony Ukrainy Kyryła Budanowa, Rosja zgromadziła ponad 92 tys. żołnierzy przy ukraińskich granicach i przygotowuje się do ataku pod koniec stycznia albo na początku lutego przyszłego roku z kilku kierunków. Według niego taki atak najprawdopodobniej obejmowałby naloty powietrzne, ataki artyleryjskie i pancerne oraz ataki powietrznodesantowe na wschodzie, desanty morskie w Odessie i Mariupolu oraz mniejsze wtargnięcie przez Białoruś.

Czytaj również:

dn

Czytaj także

"Odpór wobec łamania prawa". KE proponuje nowe zasady dot. relacji z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 15:40
Komisja Europejska proponuje relacje z Rosją według trzech zasad, ale nie liczy na razie na ich poprawę. W raporcie opublikowanym w Brukseli Komisja uważa, że relacje mają wyznaczać takie zasady jak - odpór wobec łamania prawa, ograniczanie możliwości osłabiania Unii i oferowanie współpracy w tych dziedzinach, w których będzie to możliwe.
rozwiń zwiń