X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowy wariant koronawirusa. Londyn zamyka granicę dla sześciu krajów

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 13:25
- Jesteśmy zaniepokojeni, to może być zagrożenie dla zdrowia publicznego - tak brytyjski minister zdrowia mówi o nowym wariancie koronawirusa. Wykryto go w południowej Afryce. Sajid Javid w trybie awaryjnym przemawiał w Izbie Gmin i ostrzegł posłów, że choć wciąż potrzebnych jest więcej danych, to są sygnały, że nowy wariant może być najgroźniejszym z dotychczasowych.
Nowy wariant koronawirusa wykryto w południowej Afryce
Nowy wariant koronawirusa wykryto w południowej AfryceFoto: Shutterstock/Evgenia Parajanian

- Pierwsze dane wskazują, że ten wariant może przenosić się łatwiej niż delta, a nasze obecne szczepionki mogą być mniej efektywne. Co więcej - wariant może też mieć wpływ na skuteczność jednej z naszych głównych terapii, z użyciem Ronapreve - mówił minister.

Dodał, że w tej sytuacji szczepienia "nie mogą być już istotniejszą sprawą" i stanowią podstawowy środek spowalniania ewentualnej kolejnej fali.

Część mieszkańców Afryki z zakazem wstępu

Londyn zamknął granice przed przybyszami z sześciu krajów Afryki. Z Botswany czy RPA na Wyspy mogą się dostać tylko obywatele i mieszkańcy Królestwa, pod warunkiem, że przejdą potem kwarantannę w hotelu. Rząd zapewnia, że w Królestwie nie ma jeszcze żadnego przypadku nowego wirusa. Ale minister transportu Grant Shapps przyznał w BBC, że jeśli pierwsze sygnały o wysokiej zakaźności wariantu się potwierdzą, to środki te tylko spowolnią jego rozprzestrzenianie się wariantu.

- Jeśli ma trafić do każdego zakątka świata, to i tak trafi - stwierdził polityk, dodając, że zyskany czas można przeznaczyć na przyśpieszenie szczepień i przygotowanie strategii.

Posłuchaj
00:16 11421383_1.mp3 Brytyjki minister zdrowia: pierwsze dane wskazują, że ten wariant może przenosić się łatwiej niż delta, a nasze obecne szczepionki mogą być mniej efektywne. Co więcej - wariant może też mieć wpływ na skuteczność jednej z naszych głównych terapii, z użyciem Ronapreve (IAR)

koz