"SOS dla Ziemi Świętej". Pomoc Kościołowi w Potrzebie apeluje o wsparcie chrześcijan z Betlejem
- Sytuacja chrześcijan w Ziemi Świętej staje się z dnia na dzień coraz gorsza. Od dwóch lat nie było tam pielgrzymów - alarmuje ks. Paweł Antosiak z polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP). Poprzez zakup figurek, szopek i innych dewocjonaliów wytwarzanych przez chrześcijan z Betlejem, można utrzymać na miejscu ok. 60 rodzin.
2021-12-03, 13:15
Ks. Paweł Antosiak tłumaczy, że Palestyna, na skutek muru wybudowanego przez Izrael, ale również w związku z pandemią koronawirusa, jest "całkowicie odcięta od reszty świata".
W komunikacie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zwraca uwagę, że pandemia negatywnie wpłynęła na sytuację ekonomiczną chrześcijan w Ziemi Świętej. W związku z tym organizacja apeluje o ich wsparcie finansowe przez zakup wykonanych przez nich produktów w ramach kampanii "SOS dla Ziemi Świętej".
"Ci, którzy są na miejscu, próbują utrzymywać się głównie z wyrobu dewocjonaliów z drzewa oliwnego" - czytamy w komunikacie.
- Przesyłają do nas szopki, figurki, a my - rozprowadzając je - dajemy utrzymanie 60 rodzinom chrześcijańskim z Betlejem i okolic - wyjaśnia ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej PKWP.
REKLAMA
Wsparcie dla niepełnosprawnych
Wśród osób, którym papieskie stowarzyszenie pomaga w Ziemi Świętej, są także niepełnosprawni. - Oni poza prostymi czynnościami nie byliby w stanie zarobić na swoje życie - wyjaśnił ks. prof. Cisło.
Wyroby przygotowane przez chrześcijan z Betlejem można nabyć w sklepie internetowym w tym miejscu.
Produkty dostępne są również w biurach regionalnych PKWP w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i w Krakowie.
- "Dar spotkania, czasu". Ks. prof. Waldemar Cisło apeluje o pomoc potrzebującym w czasie Adwentu
- Solidarnie przeciw ubóstwu. Zebrano pół miliona euro na pomoc dla Libanu
- Chrześcijanki najbardziej prześladowane na świecie. Zatrważający raport
PAP/pkwp.org
pb
REKLAMA