more_horiz
Wiadomości

Wariant omikron koronawirusa. Ponad 130 przypadków na Wyspach, kolejne dane z USA i Kanady

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2021 05:44
W Wielkiej Brytanii stwierdzono już 134 przypadki wariantu omikron koronawirusa - przekazała Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowotnego (UKHSA). Występowanie szczepu potwierdzają też kolejne amerykańskie stany.
Wielka Brytania: wykryto kolejne 92 zakażenia wariantem omikron koronawirusa
Wielka Brytania: wykryto kolejne 92 zakażenia wariantem omikron koronawirusaFoto: Ilyas Tayfun Salci/Shutterstock

Na Wyspach Brytyjskich potwierdzono 92 nowe przypadki omikronu. 75 z nich to infekcje z Anglii (łącznie 104), 16 - ze Szkocji (w sumie 29 przypadków), a jedna, pierwsza, z Walii. W Irlandii Północnej dotychczas tego wariantu nie stwierdzono.

Jeszcze zanim podano nowe statystki, UKHSA poinformowała, że ponad połowa zakażeń omikronem w Anglii dotyczy osób, które w pełni się zaszczepiły.

Spośród 22 znanych przypadków zakażenia przed 30 listopada, 12 dotyczyło osób, które były zaszczepione dwoma dawkami, a kolejne dwa - osób, które przynajmniej cztery tygodnie wcześniej przyjęły pierwszą dawkę. Kolejne sześć osób było niezaszczepione, a status dwóch jest nieznany.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Nowe dane dotyczące zakażeń

W piątek poinformowano także, że w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii stwierdzono 50 584 zakażenia koronawirusem. Zarejestrowano 143 zgony z powodu COVID-19.

W przypadku zakażeń jest to spadek o prawie 3,5 tys. w stosunku do poprzedniego dnia, niemniej tamten bilans był najwyższym od połowy lipca i jest to drugi kolejny dzień, gdy przekracza on 50 tys. Natomiast liczba nowych zgonów jest o dwa wyższa od czwartkowej, ale o 17 niższa od bilansu z poprzedniego piątku.

Od początku pandemii w Zjednoczonym Królestwie stwierdzono prawie 10,38 mln infekcji, które spowodowały śmierć 145 424 osób.

Sześć kolejnych stanów USA potwierdza przypadki omikrona

Za Oceanem Atlantyckim amerykańskie stany: New Jersey, Maryland, Missouri, Nebraska, Pensylwania i Utah poinformowały w piątek o pierwszych zlokalizowanych przypadkach wariantu omikron.

Missouri czekało na potwierdzenie przez CDC przypadku mieszkańca St. Louis, który niedawno podróżował po Stanach Zjednoczonych.

Dominującym wariantem w USA pozostaje wciąż delta - stwierdził na briefingu w Białym Domu Rochelle Walensky, dyrektor amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).

Kilkanaście zakażeń nowym wariantem w Kanadzie

Kanada odnotowała 15 przypadków nowego wariantu koronawirusa, a wskaźniki choroby ponownie mogą zacząć rosnąć w całym kraju - poinformowali przedstawiciele rządu w Ottawie.

Rząd federalny poinformował, że poparł zalecenie krajowej rady doradczej w sprawie szczepień, by wszyscy dorośli powyżej 50. roku życia otrzymali sześć miesięcy po zakończeniu serii szczepień zastrzyk przypominający.

Czytaj także:

ms

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem