X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Powrót do Iraku. Kolejna grupa migrantów rezygnuje z ataków na polską granicę

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2021 18:20
Grupa migrantów opuściła transportowe centrum logistyczne znajdujące się blisko białorusko-polskiego przejścia granicznego Bruzgi-Kuźnica. Przybysze zamierzają powrócić do Iraku - swojej ojczyzny. Inni jednak nadal pozostają przy przejściu granicznym.
Hala centrum logistycznego przy granicy z Polską, gdzie białoruskie służby ulokowały migrantów, którzy przy wsparciu reżimu podejmują próby przedostania się na teren UE
Hala centrum logistycznego przy granicy z Polską, gdzie białoruskie służby ulokowały migrantów, którzy przy wsparciu reżimu podejmują próby przedostania się na teren UEFoto: EPA/STRINGER

Grupa imigrantów wsiadła do podstawionego przez białoruskie służby autobusu i udała się w drogę. Odjeżdżający mówili, że chcą powrócić do Iraku.

Prawdopodobnie jutro po południu mają odlecieć do Bagdadu. Wcześniej każdym podobnym rejsem wylatywało ponad 400 osób.

Część nie rezygnuje

Z relacji białoruskich mediów wynika, że część migrantów nie chce jednak opuszczać centrum logistycznego znajdującego się blisko polskiej granicy. Nadal planują przedostanie się przez polską granicę do Unii Europejskiej.

Wcześniej centrum logistycznym znajdowało się około 2 tysięcy migrantów - jednak część wyjechała już wcześniej.

Atak na polskie służby

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała już niemal 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W listopadzie było 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku - 17,5 tys., we wrześniu - 7,7 tys., w sierpniu - 3,5 tys.

Ostatniej doby zanotowano 43 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Funkcjonariusze SG wydali siedem postanowień o opuszczeniu terytorium RP. 

W Dubiczach Cerkiewnych w sobotę, około godz.19., grupa 30 osób zaczęła szturmować granicę. Rzucali kamieniami w kierunku polskich posterunków, rozcinali concertinę

- Bardzo dużo laserów i latarek zaczęło nas oślepiać - podała rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska . - Oczywiście wszystko przy służbach białoruskich - dodała.

Ograniczenia na terenie przy granicy

Od 1 grudnia do 1 marca, na mocy rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego, na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

Posłuchaj
00:40 powrotdoiraku.mp3 Białoruś: kolejna grupa migrantów zapowiada powrót do Iraku. Korespondencja Włodzimierza Paca (IAR)

 

Wcześniej na tym terytorium wprowadzono stan wyjątkowy. 

fc

Zobacz reportaż o nocnym patrolu WOT:

Czytaj także

Kolejny pakiet sankcji wobec reżimu Łukaszenki. Konończuk: mamy zwarty front Zachodu

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2021 15:42
- Suma nałożonych pakietów to dotkliwy problem dla Mińska - ocenił w Programie 1 Polskiego Radia Wojciech Konończuk z Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś wykorzystuje dzieci migrantów do produkcji materiałów propagandowych?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2021 17:58
Stanisław Żaryn, rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych napisał na Twitterze, że białoruskie służby wykorzystują dzieci migrantów do działań propagandowych.
rozwiń zwiń