more_horiz
Wiadomości

"To ostateczność". WHO o wprowadzeniu obowiązku szczepień przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2021 19:35
Podczas wirtualnej konferencji prasowej dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na Europę dr Hans Kluge uznał, że "wprowadzenie obowiązku szczepień przeciw COVID-19 to ostateczność". - To ostateczne wyjście, po które powinno się sięgać jedynie w wypadku, gdy wszystkie inne środki, by zwiększyć liczbę zaszczepień, zostaną wyczerpane - mówił. 
Poza Europą, szczepienia przeciw COVID-19 są obecnie obowiązkowe w Indonezji, Mikronezji i Turkmenistanie
Poza Europą, szczepienia przeciw COVID-19 są obecnie obowiązkowe w Indonezji, Mikronezji i Turkmenistanie Foto: PAP/EPA/Juan Carlos Cardenas

- Obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19 to ostateczne wyjście, po które powinno się sięgać jedynie w wypadku, gdy wszystkie inne środki, by zwiększyć liczbę zaszczepień, zostaną wyczerpane - uważa dr Hans Kluge.

- Efektywność obowiązkowych szczepień jest uzależniona od kontekstu społecznego. (...) To, co jest akceptowalne w jednym społeczeństwie czy wspólnocie, może nie być akceptowane i tolerowane w innej - powiedział regionalny szef WHO, podkreślając, że w przypadku obowiązkowych szczepień potrzebna jest społeczne zaufanie do władz.

Na briefingu europejskiego oddziału WHO zaapelowano także o otoczenie większą ochroną przed zakażeniem dzieci w wieku 5-14 lat. Grupę tą oceniono jako najbardziej dotkniętą zachorowaniami na COVID-19. - U dzieci (..) liczba infekcji SARS-CoV-2 jest dziś dwa, a nawet trzy razy wyższa w porównaniu z całością populacji - zauważył dr Hans Kluge.

Obowiązek szczepień w Europie

Jak przypomina Reuters, coraz więcej państw w Europie, w tym Niemcy, rozważa wprowadzenie obowiązku szczepień przeciw koronawirusowi. W Austrii po ogłoszeniu w listopadzie obowiązkowych szczepień wybuchły duże protesty. Obowiązek ma tam zacząć obowiązywać od 1 lutego 2022 roku.

Poza Europą, szczepienia przeciw COVID-19 są obecnie obowiązkowe w Indonezji, Mikronezji i Turkmenistanie - informuje Reuters.

Czytaj także:

Zobacz także:

jbt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem