X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Izrael: zakończono budowę "żelaznego muru" na granicy ze Strefą Gazy

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2021 20:10
W Izraelu zakończono budowę "zaawansowanej technologicznie" bariery na granicy ze Strefą Gazy. Jej zadaniem jest chronienie Izraelczyków przed atakami za strony bojowników rządzącej palestyńską enklawą radykalnej organizacji Hamas.
W Izraelu zakończono budowę zaawansowanej technologicznie bariery na granicy ze Strefą Gazy
W Izraelu zakończono budowę "zaawansowanej technologicznie" bariery na granicy ze Strefą GazyFoto: Forum/Rzecznik Ministerstwa Obrony

Bariera, zwana przez izraelski rząd "żelaznym murem", ma 65 km długości i jest naszpikowana urządzeniami o zaawansowanej technologii, m.in. kamerami, radarami i rozmaitymi czujnikami.

Poczucie bezpieczeństwa

Minister obrony Beny Ganc na uroczystości kończącej prace budowlane powiedział, że "ten innowacyjny projekt ma dać obywatelom Izraela poczucie bezpieczeństwa". - Jesteśmy gotowi na to, aby udaremnić wszelkie próby Hamasu wyrządzenia krzywdy obywatelom Izraela - oświadczył.

Bariera ma część podziemną, która ma zapobiec kopaniu tuneli między Strefą Gazy a ziemiami izraelskimi, jest także wysunięta w morze i "podłączona do zdalnie sterowanego systemu uzbrojenia". W niektórych miejscach składa się z odcinków betonowych.

W Strefie Gazy żyje ok. 2 mln Palestyńczyków. Władze izraelskie oskarżają Hamas o kopanie tuneli i wykorzystywanie ich do atakowania obiektów w Izraelu i do przemytu. 

Konflikt

W sierpniu wybuchły starcia między armią izraelską a Palestyńczykami w odpowiedzi na wezwanie kilku grup palestyńskich w Strefie Gazy do protestu przeciwko blokadzie, nałożonej 15 lat temu przez Izrael na palestyńską enklawę.

Wojsko izraelskie użyło gazu łzawiącego i granatów ogłuszających, natomiast protestujący palili opony. Według ministerstwa zdrowia Strefy Gazy 11 Palestyńczyków zostało rannych, w tym trzech od ostrej amunicji.

Ze swojej strony Izrael poinformował, że balony zapalające spowodowały pożary buszu przy granicy ze Strefą Gazy.

Czytaj więcej:

Zobacz także: Artur Dziambor w audycji "Rozmowa Polskiego Radia 24"

nj

Czytaj także

Izrael zbombardował cele Hamasu w Strefie Gazy. To odpowiedź na działania strony palestyńskiej

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2021 05:39
Izraelskie lotnictwo dokonało w sobotę nad ranem nalotów na cele Hamasu w Strefie Gazy w odpowiedzi na wysłanie z tego terytorium balonów zapalających - poinformował izraelski rzecznik wojskowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jest szansa na porozumienie z Iranem ws. uranu? Dziś początek nowych rozmów

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 03:36
W Wiedniu zaczynają się dzisiaj nowe rozmowy atomowe Iranu ze światem. Wspólnota międzynarodowa chciałaby doprowadzić od zawarcia nowego porozumienia z Teheranem, by ten nie mógł wyprodukować broni atomowej. Negocjacje mają jednak małe szanse powodzenia.
rozwiń zwiń