Niemcy: protesty przeciwko obowiązkowym szczepieniom na COVID-19. Doszło do starć z policją
Wielu niemieckich miastach tysiące ludzi ponownie protestowało. Sprawa dotyczy ograniczeń wprowadzanych w związku z pandemią COVID-19. W czasie nielegalnych demonstracji interweniowała policja. Jak informują niemieckie media rannych zostało kilkunastu funkcjonariuszy.
2021-12-14, 12:38
W Turyngii, jak podała policja, około 6000 osób protestowało na 26 zgromadzeniach w całym kraju związkowym. W większości były to nielegalne zgromadzenia, powiedział rzecznik. Siedmiu funkcjonariuszy zostało rannych podczas interwencji.
Również w Mannheim, pomimo zakazu, według szacunków policji około 2000 osób przemaszerowało przez miasto, w większości bez maseczek i bez zachowania dystansu. Około 800 z nich udało się dostać do centrum. Dopiero zebranie przez policję bardzo dużych sił spowodowało stopniowe uspokojenie sytuacji. W trakcie wieczornych zamieszek rannych zostało sześciu policjantów.
Sprzeciw wobec obowiązkowym szczepieniom
W Meklemburgii-Pomorzu Przednim około 7000 osób wzięło udział w protestach w co najmniej dwunastu miastach, z czego około 2900 w Rostocku. Protest był skierowany głównie przeciwko ewentualnym obowiązkowym szczepieniom, ale w wielu miejscach ludzie skarżyli się również na podział społeczeństwa z powodu ograniczeń.
W Magdeburgu zebrało się około 3500 osób, w Gummersbach w Nadrenii Północnej-Westfalii około 500. W Saksonii policja rozprawiła się wieczorem z protestami w kilku miejscach. W Dreźnie policja naliczyła około stu protestujących w centrum miasta.
Również w Berlinie doszło do protestów.
Podczas demonstracji przeciwko działaniom państwa związanym z pandemią coraz częściej dochodzi do aktów przemocy. Również w ostatni weekend doszło do zamieszek podczas różnych demonstracji, często niezapowiedzianych, w których rannych zostało kilku policjantów.
- Belgia: protesty przeciwników ograniczeń związanych z COVID-19. Starcia z policją
- Demonstracje i protesty wstrząsają Francją. Prawa kobiet, pandemia i przemoc na tle płciowym
Zobacz także: Waldemar Kraska w audycji "24 pytania"
nj
REKLAMA
REKLAMA