more_horiz
Wiadomości

"Jeżeli Donald Trump będzie kandydował, to ja również". Joe Biden o reelekcji

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2021 10:34
W wywiadzie dla telewizji ABC prezydent Joe Biden powiedział, że wystartuje w wyborach w 2024 roku, jeśli tylko mu zdrowie na to pozwoli. Podkreślał również, że jest gotowy na kolejną wyborczą walkę z Donaldem Trumpem.
Joe Biden: jeżeli stan mojego zdrowia będzie taki jak teraz, to wystartowałbym jeszcze raz
Joe Biden: jeżeli stan mojego zdrowia będzie taki jak teraz, to wystartowałbym jeszcze razFoto: KEVIN LAMARQUE/Reuters/Forum

- Czy planuje pan walczyć o reelekcję? - spytał prowadzący program dziennikarz ABC David Muir. Przypomniał, że Joe Biden jeszcze przed wygranymi w 2020 roku wyborami deklarował, że ma zamiar spędzić w Białym Domu osiem lat.

- Tak. Ale widzisz, bardzo szanuję los. Los wielokrotnie wpływał na moje życie. Jeżeli stan mojego zdrowia będzie taki jak teraz, będę w dobrym zdrowiu, to tak, wystartowałbym jeszcze raz - odpowiedział prezydent USA.

Kandydatura Donalda Trumpa

- Oczywiście, dlaczego nie miałbym startować przeciwko Donaldowi Trumpowi - dopowiedział, śmiejąc się Joe Biden. Z kolei, gdy odnosił się do uwagi prowadzącego, że ponowny start mógłby oznaczać kolejną walkę wyborczą z poprzednim prezydentem - Donaldem Trumpem. Zaznaczył, że jeśli Donald Trump będzie kandydował, to zwiększy to prawdopodobieństwo, że on również.

Joe Biden jest najstarszą osobą, która została zaprzysiężona na urząd prezydenta USA. Podczas przeprowadzonej w styczniu 2021 roku ceremonii miał 78 lat - przypomina ABC. Dodaje, że od początku kadencji pojawiają się spekulacje dotyczące ewentualnego startu Bidena w kolejnych wyborach. Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki przekazała w listopadzie, że prezydent zamierza ubiegać się o reelekcję. Donald Trump, który był prezydentem USA przez jedną kadencję, w latach 2017-2021, ma 75 lat.

Czytaj więcej:

nj

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem