more_horiz
Wiadomości

Suski: w Unii Europejskiej są ludzie, którzy podważają zasady demokracji

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2021 11:59
- Tam, w tej Unii Europejskiej są ludzie, którzy podważają zasady demokracji, uważają, że demokracja jest przeżytkiem, a cała władza w ręce komisarzy. Krótko mówiąc, koniec z demokracją w Europie, teraz będzie dyktatura Unii Europejskiej - mówił w programie TVP Marek Suski. 
Marek Suski: my w historii mieliśmy niestety krwawe okresy, kiedy niemiecka hegemonia próbowała dokonać zjednoczenia UE czołgami.
Marek Suski: my w historii mieliśmy niestety krwawe okresy, kiedy niemiecka hegemonia próbowała dokonać zjednoczenia UE czołgami. Foto: MACIEJ GOCLON / FotoNews / Forum

- My w historii mieliśmy niestety krwawe okresy, kiedy niemiecka hegemonia próbowała dokonać zjednoczenia UE czołgami, dzisiaj przedstawiono inną koncepcję: szkoda krwi, lepiej zrobić to pieniędzmi. My się temu będziemy przeciwstawiać  - powiedział w programie TVP Marek Suski, poseł PiS, odnosząc się do niemieckich planów federalizacji Unii Europejskiej. 

Polityk stwierdził, że "w Unii Europejskiej są ludzie, którzy podważają zasady demokracji". - Uważają, że demokracja jest przeżytkiem, a cała władza w ręce komisarzy. Krótko mówiąc, koniec z demokracją w Europie, teraz będzie dyktatura Unii Europejskiej. Tyle tylko, niestety to jest smutne, że tam są ludzie, którzy albo nie zostali wybrani, albo są to politycy przegrani, bo często zajmują stanowiska ludzie, którzy we własnych krajach przegrali wybory. No coś trzeba było z nimi zrobić, dostają różne funkcje w Unii Europejskiej, no i później próbują odzyskać władzę - mówił. 

Wypowiedzenie ETS?

Zdaniem posła PiS istnieje możliwość wypowiedzenia przez Polskę systemu ETS.

- Jest taka możliwość i tę możliwość też potwierdzają ministrowie innych państw, że jest taka możliwość. To nie jest kaganiec założony, nie jesteśmy państwem okupowanym, gdzie okupant narzuca nam prawa. My jesteśmy, póki co jeszcze w Unii, gdzie państwa poszczególne mają prawo głosu i jest możliwość wypowiedzenia tego, to nie jest system, który jest w traktatach europejskich zawarty w taki sposób, żeby nie można go było nie wypowiedzieć, to jest oczywiście ostateczność. Najpierw jest próba rozmów. To, co zgłosił premier Mateusz Morawiecki, to było pierwsze, można powiedzieć, zasygnalizowanie tego problemu, teraz jeszcze przed nami, myślę, trudne rozmowy. Jeżeli one nie doprowadzą do jakichś konkretnych rozwiązań, które spowodują, że Europa odzyska zdolność gospodarczej konkurencji ze światem, no to wtedy Polska jednostronnie może wypowiedzieć ten system - stwierdził. 

Czytaj także:

jbt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem