X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ograniczenie swobody internetu w Rosji. Nowe prawo uderzy w zagraniczne koncerny

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2022 18:48
Moskwa chce zmusić zagraniczne koncerny internetowe do otwierania w Rosji przedstawicielstw. Wraz z początkiem 2022 r. weszła w życie ustawa, która nakłada taki obowiązek na wszystkie firmy, których dzienne audytorium przekracza 500 tys. osób. Dodatkowo w nowym roku wszystkie urządzenia telekomunikacyjne sprzedawane na terenie Rosji powinny mieć zainstalowaną rosyjską wyszukiwarkę "Yandex".
W Rosji weszły w życie ograniczające swobodę internetu
W Rosji weszły w życie ograniczające swobodę internetuFoto: Tero Vesalainen/Shutterstock

Ustawa o obowiązku rejestrowania w Rosji przedstawicielstw dotyczy między innymi takich firm, jak Google, Twitter, Zoom i Facebook. Przepisy zobowiązują zagraniczne koncerny internetowe do utrzymywania stałego kontaktu z rosyjskim regulatorem rynku telekomunikacyjnego - Roskomnadzorem. 

Jeśli firma nie spełni tych żądań, to władze Rosji mogą uniemożliwić funkcjonowanie reklam i transferów finansowych, spowolnić działanie wyszukiwarki, strony lub portalu, a w ostateczności całkowicie zablokować.

Ograniczenie swobody internetu w Rosji

Już wcześniej władze Rosji zobowiązały zagraniczne koncerny do przechowywania danych użytkowników na serwerach w Rosji, a także próbowały uzyskać informacje na temat tak zwanych kluczy szyfrujących. Jak do tej pory żaden z liczących się światowych dostawców usług internetowych nie zgodził się na to.

Natomiast rok temu w Rosji wprowadzono prawo zaostrzające cenzurowanie stron internetowych. Administratorzy, które mieli codziennie półmilionowe audytorium, zostali zobowiązani do usuwania treści niezgodnych z rosyjskim prawem. Według krajowej opozycji, na podstawie tego przepisu władze miały próbować zablokować publikacje dotyczące ruchów protestacyjnych.

Posłuchaj
00:46 11480805_1.mp3 W Rosji weszły w życie ograniczające swobodę internetu - relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR) 

Czytaj także:

ng

Czytaj także

Zmiany przepisów w Rosji. Chodzi o zaostrzenie kar dla działaczy "niepożądanych organizacji"

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 07:41
Rosyjski parlament chce zaostrzyć kary dla osób związanych z "niepożądanymi organizacjami". Na podstawie poprawek zgłoszonych przez deputowanych, osoby kierujące organizacją nieakceptowaną przez władze mogą trafić nawet na 6 lat do łagru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powrót do czasów stalinizmu". IPN sprzeciwia się likwidacji stowarzyszenia Memoriał

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2021 15:17
- Instytut Pamięci Narodowej wyraża sprzeciw wobec likwidacji rosyjskiego stowarzyszenia Memoriał - poinformował IAR rzecznik IPN Rafał Leśkiewicz. Rosyjski Sąd Najwyższy nakazał we wtorek likwidację stowarzyszenia "Memoriał". O taką decyzję zabiegała tamtejsza Prokuratura Generalna.
rozwiń zwiń