more_horiz
Wiadomości

Chińczycy nie mogą wygasić koronawirusa w mieście Xi’an. Władze dymisjonują kolejnych urzędników

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2022 11:54
Chińskie władze dymisjonują kolejnych urzędników, którzy ich zdaniem dopuścili się zaniedbań w działaniach prewencyjnych ws. ogniska COVID-19 w mieście Xi’an.
W Xianie zdymisjonowano dwóch wysokich rangą urzędników, przedstawicieli Komunistycznej Partii Chin
W Xi’anie zdymisjonowano dwóch wysokich rangą urzędników, przedstawicieli Komunistycznej Partii ChinFoto: Graeme Nicol/Shutterstock

W objętym całkowitym lockdownem chińskim mieście Xi’an (czyt: śi an) wciąż nie udaje się wygasić ogniska COVID-19. Mieszkańcy 13-milionowej metropolii już drugi tydzień spędzają zamknięci w swoich domach. Tymczasem władze dymisjonują kolejnych urzędników, którzy ich zdaniem dopuścili się zaniedbań w działaniach prewencyjnych.

W Xi’anie zdymisjonowano dwóch wysokich rangą urzędników, przedstawicieli Komunistycznej Partii Chin w najbardziej dotkniętej przez pandemię dzielnicy miasta. To kolejne dymisje. Tydzień temu zapowiedziano ukaranie 26 przedstawicieli lokalnych władz, którzy mieli dopuścić się zaniedbań.

Pełen lockdown

Pierwsze przypadki lokalnych zakażeń COVID-19 w Xi’anie wykryto 9 grudnia. Od tej pory w mieście stwierdzono ponad 1600 przypadków. Koronawirus miał rozprzestrzenić się z hotelu, w którym kwarantannę przechodzili podróżni po przylocie z Pakistanu.

Dziś po raz pierwszy od prawie dwóch tygodni dobowa liczba zakażeń Covid-19 w Xi’anie spadła poniżej 100. Od 23 grudnia miasto pozostaje w pełnym lockdownie. W Xi’anie nie można opuszczać mieszkań. Żywność dowożona jest przez wolontariuszy. W części dzielnic mieszkańców testowano już 7-krotnie od czasu wprowadzenia lockdownu.

Posłuchaj
00:43 11482418_1.mp3 Chiny: dymisje urzędników w związku z ogniskiem COVID-19. Relacja Tomasza Sajewicza (IAR)

Czytaj także:

dn

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem