more_horiz
Wiadomości

Francja: ok. 600 tysięcy osób może dziś stracić paszport covidowy

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2022 04:27
We Francji około 600 tysięcy osób może dziś stracić paszport covidowy - informuje francuski resort zdrowia. Cyfrowa przepustka zostanie bowiem dezaktywowana dla osób niezaszczepionych dawką przypominającą, po upływie siedmiu miesięcy od drugiej dawki. Od połowy grudnia przepisy te obowiązują osoby powyżej 65 roku życia.
Dezaktywacja przepustek sanitarnych ma zachęcić Francuzów do przyjmowania szczepionki przeciwko COVID-19.
Dezaktywacja przepustek sanitarnych ma zachęcić Francuzów do przyjmowania szczepionki przeciwko COVID-19.Foto: Wirestock Creators/Shutterstock

Jeszcze kilka dni temu francuskie władze szacowały, że ponad 800 tysięcy osób straci dziś paszport covidowy. W międzyczasie kilkaset tysięcy Francuzów przyjęło dawkę przypominającą i przedłużyło ważność przepustki.

Osoby, które stracą paszport covidowy, nie będą miały dostępu do większości miejsc publicznych, placówek zdrowia i środków transportu, chyba że okażą negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. W przyszłym tygodniu zasady te ulegną zmianie, ponieważ paszporty covidowe zostaną zastąpione paszportami szczepionkowymi.

Dezaktywacja przepustek sanitarnych ma zachęcić Francuzów do przyjmowania szczepionki przeciwko COVID-19. Do tej pory ponad połowa osób kwalifikujących się nie przyjęła jeszcze dawki przypominającej.

Ponad 300 tys. zakażeń 

We Francji wciąż notuje się rekordowo wysokie liczby nowych zakażeń koronawirusem. W ciągu minionej doby wykryto 329 371 przypadków - podała w piątek Agencja Zdrowia Publicznego (SPF).

Z powodu zakażenia koronawirusem do szpitali przyjęto w ciągu ostatniej doby 2486 chorych z COVID-19, w tym 310 na oddziały intensywnej terapii. W szpitalach zmarło 191 chorych. Łączna liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa od początku pandemii wzrosła do 126 721.

Wskaźnik zachorowalności we Francji wynosi 2828,6 nowej infekcji na 100 tys. mieszkańców. Odsetek pozytywnych wyników testów zmniejszył się nieznacznie z 19,5 do 19,4 procent.

Posłuchaj
00:52 11502298_1.mp3 Francja - ok. 600 tys. osób może stracić paszport covidowy. O szczegółach Stefan Foltzer (IAR)

Czytaj także:

Zobacz także:

jbt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem