Ukraina zadaje wrogowi coraz większe straty. Zniszczono czołgi i wyrzutnie rakietowe

Jak podaje ukraińska armia, wojska lądowe zniszczyły około 20 rosyjskich czołgów w obwodzie czernichowskim. Z kolei w Charkowie zniszczono kolumnę rosyjskich wyrzutni rakietowych Grad.

2022-02-25, 13:05

Ukraina zadaje wrogowi coraz większe straty. Zniszczono czołgi i wyrzutnie rakietowe
Spalony rosyjski czołg w obwodzie sumskim na północnym wchodzie Ukrainy. Foto: PAP/EPA/UKRAINIAN DEFENCE MINISTRY PRESS SERVICE / HANDOUT

Wcześniej ukraińska armia podała, że rosyjskie siły próbują zdobyć Kijów, między innymi omijając Czernichów, gdzie ich siły zostały wcześniej uszczuplone, a następnie zaatakować stolicę.

Z kolei w charkowskiej dzielnicy Piatichatki ukraińskie siły zniszczyły kolumnę rosyjskich wyrzutni rakietowych Grad - podaje ukraiński Kanał 24, powołując się na serwis Charkow-LIVE. W samym Charkowie władze zaapelowały do mieszkańców o zejście do schronów w związku ze spodziewanym kolejnym rosyjskim nalotem.

Rosjanie próbują zdobyć stolicę

Kijów szykuje się do obrony. Na miasto cały czas spadają rosyjskie bomby, wysadzono mosty, a na ulicach widać coraz więcej ochotników z bronią. Kijów nad ranem znalazł się pod ciężkim ostrzałem rakietowym Rosjan. Później władze miasta kilka razy ogłaszały alarm przeciwlotniczy i wezwały mieszkańców do udania się do najbliższych schronów.

Rosyjskie siły próbują zdobyć Kijów z północy i północnego wschodu - informuje ukraińska armia. Według jej źródeł Rosjanie próbują ominąć Czernichów na północ od miasta, gdzie ich siły zostały wcześniej uszczuplone, a następnie zaatakować stolicę. Wojska idą też do Kijowa od strony miejscowości Konotop, którą wcześniej przejęły.

REKLAMA

>>> ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny <<<

Zełenski gotowy negocjować z Putinem

Tymczasem w obawie o dalszy rozlew krwi prezydent Ukrainy zwrócił się do Władimira Putina z apelem o rozmowy w sprawie rosyjskiej inwazji na Ukrainie. Zaapelował do niego, by w związku z toczącymi się walkami "zasiąść do rozmów, by powstrzymać śmierć ludzi"

Wcześniej szef kancelarii ukraińskiego prezydenta Mychajło Podolak deklarował, że Kijów jest gotowy negocjować z Rosją neutralny status Ukrainy, ale zastrzegł, że najpierw przerwane muszą zostać działania wojenne.

Czytaj także:

kp

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej