more_horiz
Wiadomości

Zełenski: wizyta premierów w Kijowie to mężny krok, z takimi przyjaciółmi zwyciężymy

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2022 23:17
Prezydent Ukrainy po spotkaniu z premierami Polski, Czech i Słowenii podziękował im za wsparcie. Podkreślił, że ich przyjazd do atakowanego przez Rosjan Kijowa to "bardzo mocny, mężny, przyjazny krok". - Jestem przekonany, że z takimi przyjaciółmi, z takimi krajami, sąsiadami, partnerami rzeczywiście damy radę i zwyciężymy - powiedział Wołodymyr Zełenski.
W spotkaniu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim uczestniczyli m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier Jarosław Kaczyński, a także premierzy Czech i Słowenii Petr Fiala i Janez Jana
W spotkaniu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim uczestniczyli m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier Jarosław Kaczyński, a także premierzy Czech i Słowenii Petr Fiala i Janez JanšaFoto: Офіс Президента України/Facebook

Prezydent Zełenski, a także premier Ukrainy Denys Szmyhal spotkali się we wtorek z przebywającymi w Kijowie: premierem Mateuszem Morawieckim, wicepremierem Jarosławem Kaczyński oraz premierami Czech: Petrem Fialą i Słowenii Janezen Janszą.

Wizyta w Kijowie "mocnym, mężnym krokiem"

Po spotkaniu prezydent Ukrainy podziękował europejskim politykom za wsparcie. - To jest zdecydowane stanowisko w tym czasie, kiedy nawet wielu ambasadorów opuściło Ukrainę z powodu wtargnięcia Federacji Rosyjskiej na ogromną skalę na naszą ziemię i ci ludzie, liderzy swoich wspaniałych, niezależnych krajów nie boją się. Bardziej boją się o nasz los i są tutaj, żeby nas wesprzeć i to jest bardzo mocny, mężny, przyjazny krok - powiedział Zełenski.

Zełenski: z takimi przyjaciółmi zwyciężymy

- Jestem przekonany, że z takimi przyjaciółmi, z takimi krajami, sąsiadami, partnerami rzeczywiście damy radę i zwyciężymy - dodał prezydent.

Zapewnił, że Ukraina absolutnie ufa tym krajom i jej liderom. - Dlatego mówimy o gwarancjach bezpieczeństwa, o naszej przyszłości w Unii Europejskiej albo mówimy też o polityce sankcyjnej. Wiemy, że to wszystko, co omawiamy, rzeczywiście osiągnie swój cel i będzie to miało cel pozytywny dla naszego kraju, dla naszego bezpieczeństwa i dla naszej przyszłości - zaznaczył Wołodymyr Zełenski. 

Czytaj także:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl

ms/PAP/IAR

Zobacz także

Zobacz także