NATO stawia na wschodnią flankę. Wiemy, jakie decyzje mogą zapaść na szczycie Sojuszu
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg poinformował, że na jutrzejszym szczycie przywódcy Sojuszu zdecydują o dalszym wzmocnieniu wojskowym wschodniej flanki. Chodzi o dodatkowe siły na lądzie, w powietrzu i na morzu.
2022-03-23, 14:50
Jens Stoltenberg potwierdził też, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski połączy się jutro za pomocą wideo z przywódcami NATO, którzy spotkają się na nadzwyczajnym szczycie.
Polskie propozycje na szczyt w Brukseli
Przywódcy Unii Europejskiej i NATO zbiorą się w czwartek w Brukseli, aby wzmocnić swoje reakcje na kryzys związany z konfliktem zbrojnym Rosja-Ukraina. Szef NATO Jens Stoltenberg wskazał, że zaplanowany na czwartek szczyt Sojuszu ma być nie tylko manifestacją poparcia dla Ukrainy, ale też pokazem "gotowości do obrony wszystkich sojuszników z NATO". W poniedziałek rzecznik Białego Domu Jen Psaki przekazała, że podczas szczytu NATO omówiona zostanie polska propozycja w sprawie misji pokojowej na Ukrainie. Zaznaczyła jednak, że USA nie wyślą własnych wojsk na Ukrainę.
Premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jarosław Kaczyński wraz z premierem Czech Petrem Fialą i z premierem Słowenii Janezem Janszą spotkali się w ubiegłym tygodniu w Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i premierem tego kraju Denysem Szmyhalem. Po spotkaniu Kaczyński powiedział, że na Ukrainie potrzebna jest misja pokojowa i humanitarna, przygotowana przez NATO i może inne organizacje, która będzie w stanie także się obronić.
- "Polskie nakłady na obronność będą dalej wzrastały". Jednoznaczne zapewnienie Andrzeja Dudy
- "Washington Post": wizyta Bidena w Polsce pokazuje pozycję tego kraju w NATO i rolę w przyjęciu uchodźców
Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl
kp
REKLAMA