more_horiz
Wiadomości

Kolejne barbarzyńskie zachowanie Rosjan. Ostrzelali wioski z amunicji kasetowej

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2022 20:43
- Według śledczych siły zbrojne Rosji przeprowadziły ostrzał artyleryjski miejscowości Zaporizke i Wołodymyriwka w obwodzie dniepropietrowskim na Ukrainie z wykorzystaniem systemu rakietowego Tornado-S i zabronionej amunicji kasetowej - podało biuro prokuratora generalnego.
Podczas oględzin miejsca zdarzenia znaleziono fragmenty wrogich rakiet
Podczas oględzin miejsca zdarzenia znaleziono fragmenty wrogich rakietFoto: PAP/EPA/ROMAN PILIPEY

Podczas oględzin miejsca zdarzenia znaleziono fragmenty wrogich rakiet. W ostrzale nie ucierpieli cywilni mieszkańcy - zapewniono. Rosjanie przeprowadzili też ostrzał rakietowy miejscowości Woznesenske w tym samym obwodzie. Nie została uszkodzona infrastruktura ani nie ucierpieli cywile.

W niedzielę również ukraińskie władze i dziennikarze opublikowali wstrząsające zdjęcia i nagrania z przedmieść Kijowa, z których wyparto rosyjskie wojska. Na filmach widać olbrzymie zniszczenia i liczne ciała ofiar, leżące na ulicach bez broni i w cywilnych ubraniach.

"Konieczne jest zaostrzenie sankcji wobec Moskwy"

Zbrodnie w Buczy potępiła Unia Europejska. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen napisała w mediach społecznościowych, że jest przerażona doniesieniami o tych niewyobrażalnych okrucieństwach. Z kolei przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel nazwał je masakrą i zapowiedział kolejne unijne sankcje wobec Rosji.

Popełnione zbrodnie potępiła także minister obrony Niemiec Christine Lambrecht. Powiedziała, że takie zbrodnie nie mogą zostać pozostawione bez odpowiedniej reakcji. Przekonywała, że konieczne jest zaostrzenie sankcji wobec Moskwy. Stwierdziła, że ministrowie Unii Europejskiej muszą przedyskutować kwestię zakazu importu gazu z Rosji.

Z kolei francuski minister spraw zagranicznych Jean-Yves Le Drian powiedział, że takie działania stanowią zbrodnie wojenne i że Francja będzie współpracować z ukraińskimi władzami i Międzynarodowym Trybunałem Karnym w celu ukarania osób za to odpowiedzialnych.

Czytaj więcej:

Ukraina walczy z rosyjską inwazją:

nj

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem