more_horiz
Wiadomości

Zakładnicy zamknięci w piwnicy razem ze zwłokami. Dramatyczna sytuacja na północy Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2022 10:30
W miejscowości Jagidne w obwodzie czernihowskim na północy Ukrainy rosyjscy okupanci wzięli jako zakładników grupę 150 cywilów, głównie kobiet i dzieci. Są przetrzymywani w szkolnej piwnicy - poinformował na facebooku szef obwodu czernikowskiego Wiaczesław Czaus, który opublikował zdjęcia porwanych.
Zakładnicy są stłoczeni w ciasnym pomieszczeniu, w warunkach, które nie pozwalają na zachowanie podstawowych zasad higieny.
Zakładnicy są stłoczeni w ciasnym pomieszczeniu, w warunkach, które nie pozwalają na zachowanie podstawowych zasad higieny.Foto: FB/Viacheslav Chaus

Zakładnicy są stłoczeni w ciasnym pomieszczeniu, w warunkach, które nie pozwalają na zachowanie podstawowych zasad higieny. Panuje tam głód, nie ma dostępu do wody. Wielu zakładników choruje. W tej samej piwnicy leżą ludzkie zwłoki, których Rosjanie nie pozwalają wynieść i pochować.

Zginęło 161 dzieci

W wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainie zginęło 161 dzieci - informuje biuro Prokuratury Generalnej Ukrainy. Ranne zostały 264 nieletnie osoby. Ofiar wśród dzieci może być znacznie więcej, gdyż nie ma jeszcze pełnych danych z miast i regionów, gdzie trwają walki, tych, które są okupowane i które niedawno zostały wyzwolone przez wojska ukraińskie.

Ukraińskie władze zalecają rodzicom ostrożność i niewypuszczanie dzieci samych - w niektórych miastach i miejscowościach rosyjskie wojska zaminowują place zabaw.

Czytaj także:

Rosyjskie straty

Od początku na Ukrainie zginęło około 18 tysięcy 300 rosyjskich żołnierzy - informuje sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych na facebooku. Według tych danych, rosyjska armia straciła 647 czołgów, tysiąc 844 pojazdy opancerzone, 330 jednostek systemów artyleryjskich, 147 samoloty, 134 helikoptery, 92 drony, 54 systemy przeciwlotnicze.

Ukraińska wiceminister obrony Hanna Maliar powiedziała, że mimo iż Rosjanie wycofują się na niektórych odcinkach, nie porzucili planów zajęcia całej Ukrainy. W ostatnich dniach ukraińskie wojska wyzwoliły miejscowości w obwodach kijowskim, czernihowskim i sumski. Według MON, głównym celem Rosjan jest teraz zajęcie Charkowa, Mariupola i Odessy.

>>> ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny <<<


Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:


jb

Zobacz także

Zobacz także