more_horiz
Wiadomości

Dodatkowe 24 mld dolarów dla Ukrainy. Grupa G7 gotowa przekazać jeszcze więcej

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2022 10:46
- Zobowiązaliśmy się, by w 2022 r. wraz ze społecznością międzynarodową dostarczyć Ukrainie dodatkowe wsparcie, którego wartość będzie przekraczała 24 mld dolarów - zadeklarowali ministrowie finansów krajów G7, którzy spotkali się w środę w Waszyngtonie.
Obrady MFW, grupy G20 i G7 odbywają się w formule hybrydowej - część uczestników, która nie mogła przyjechać do Waszyngtonu, łączy się zdalnie.
Obrady MFW, grupy G20 i G7 odbywają się w formule hybrydowej - część uczestników, która nie mogła przyjechać do Waszyngtonu, łączy się zdalnie.Foto: PAP/EPA/Cory Hancock / IMF Photo HANDOUT

W stolicy USA Waszyngtonie trwa wiosenne posiedzenie Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) oraz Banku Światowego. W środę odbyło się również spotkanie ministrów finansów i szefów banków centralnych państw grupy G20 oraz ministrów finansów krajów G7.

Szefowie resortów finansów państw G7 zadeklarowali we wspólnym oświadczeniu, że są gotowi, by w razie potrzeby, jeszcze zwiększyć wsparcie dla Ukrainy.

Skrytykowali też obecność delegacji rosyjskiej podczas spotkań MFW, Banku Światowego i G20. - Organizacje międzynarodowe i wielostronne fora nie powinny już prowadzić swoich działań z Rosją w normalny sposób, tak jakby nic się nie stało - przekazano w oświadczeniu.

W trakcie wystąpienia przedstawicieli Rosji podczas środowego spotkania krajów G20, delegacje USA, Unii Europejskiej, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Kanady demonstracyjnie opuściły salę posiedzeń.

Kryzys uchodźczy

Od 24 lutego, dnia rozpoczęcia pełnej inwazji Rosji na Ukrainę, kraj ten opuściło ponad 5 mln osób, z czego do Polski przybyło ponad 2,86 mln.

W kontekście pomocy krajom przyjmujących najwięcej uchodźców do tej pory Komisja Europejska zaproponowała jedynie przesunięcia ze starego unijnego budżetu i z funduszu postcovidowego, a także ułatwienia w ich wykorzystaniu. W ramach zwiększonych zaliczek z programu REACT-EU kraje członkowskie otrzymają w tym roku łącznie 3,5 miliarda euro.

Czytaj także:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

pg

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem