more_horiz
Wiadomości

Rosjanie całą noc ostrzeliwali obwód ługański. Co najmniej 8 osób nie żyje

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2022 07:58
Podczas sobotniego ostrzału obwodu ługańskiego na wschodzie Ukrainy rosyjskie wojska zabiły co najmniej osiem osób - poinformował szef obwodu Serhij Hajdaj. Według jego informacji również w nocy Rosjanie ostrzeliwali miejscowości, których dotąd nie udało im się zająć. To między innymi Siewierodonieck, Lisiczańsk i Rubiżne. Rosyjskimi pociskami trafione zostały tam budynki mieszkalne.
Osiem osób zginęło w rosyjskich ostrzałach w obwodzie ługańskim
Osiem osób zginęło w rosyjskich ostrzałach w obwodzie ługańskimFoto: Сергій Гайдай/Facebook

Jak przekazał Hajdaj za pośrednictwem serwisu Telegram, sześć ofiar śmiertelnych spowodował ostrzał artyleryjski miast Hirske i Zołote. Dwie osoby zostały tam ciężko ranne.

Kolejne dwie osoby znaleziono pod gruzami w Popasnej, gdzie kilka dni wcześniej pocisk spadł na dom. "Pod gruzami znalazły się dwie kobiety, których nie udało się niestety uratować" - poinformował Hajdaj.

"Domy mieszkalne są masowo zniszczone"

Nawiązując do ostrzałów, które Rosjanie prowadzili mimo rozpoczętej właśnie prawosławnej i greckokatolickiej Wielkanocy, Hajdaj napisał we wpisie na Facebooku, że wróg "obchodził święto przez całą noc". 

Pociski trafiły w obiekty mieszkalne w Siewierodoniecku, Lisiczańsku, Nowodrużesku, Rubiżnem i miejscowości Hirske. "Domy mieszkalne w całym obwodzie są masowo zniszczone. Liczba ofiar jest ustalana" - napisał szef obwodu.

Wojska rosyjskie zaktywizowały działania ofensywne w kierunku Siewierodoniecka i Popasnej i zbudowały most pontonowy przez rzekę Krasna w kierunku Siewierodoniecka. W Rubiżnem i Popasnej trwają walki - poinformował Hajdaj.

Czytaj również:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

ms

Zobacz także

Zobacz także