more_horiz
Wiadomości

"To tylko utrudni negocjacje". Zełenski o rosyjskich "pseudoreferendach" w Doniecku i Ługańsku

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2022 21:25
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ocenił, że możliwe przeprowadzenie referendum o "przyłączeniu" do Rosji samozwańczych Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej dodatkowo utrudni negocjacje.
Wołodymyr Zełenski: jeśli chcemy wszystko to utrudniać już całej Europie i światu, możemy kontynuować zabawę w te referenda, które żadnego wyniku nie dadzą.
Wołodymyr Zełenski: jeśli chcemy wszystko to utrudniać już całej Europie i światu, możemy kontynuować zabawę w te referenda, które żadnego wyniku nie dadzą.Foto: Official website PRESIDENT OF UKRAINE

- Takich pseudoreferendów może być dużo. Ukraina i tak nie będzie ich uznawać. Najważniejsze, że wraz z Ukrainą nie będzie ich uznawać również cały cywilizowany świat - powiedział Wołodymyr Zełenski.

Prezydent, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina, ocenił, że takie referendum "niczego nie da oprócz kolejnego utrudnienia jakichkolwiek negocjacji".

"Zabawa w referenda"

- Jeśli chcemy wszystko utrudniać całej Europie i światu, możemy kontynuować zabawę w te referenda, które żadnego wyniku nie dadzą, ani bieżącego, ani historycznego - ocenił szef ukraińskiego państwa.

Według niezależnego rosyjskiego portalu Meduza w połowie maja odbędą się referenda w sprawie "przyłączenia" do Rosji samozwańczych republik donieckiej i ługańskiej w Donbasie oraz referendum w sprawie utworzenia tzw. Chersońskiej Republiki Ludowej.

Czytaj także:

Wystąpienie Wołodymyra Zełenskiego i Antonio Guterresa

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

jb

Zobacz także

Zobacz także