more_horiz
Wiadomości

Wojna na Ukrainie. Zełenski: porażka strategiczna Rosji jest oczywista dla wszystkich na świecie

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2022 23:50
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w Międzynarodowym Dniu Pielęgniarki podziękował w swoim cowieczornym wystąpieniu w mediach społecznościowych wszystkim przedstawicielkom i przedstawicielom tego zawodu na Ukrainie, którym - jak wskazał - przyszło pracować w trudnych czasach - najpierw w okresie pandemii koronawirusa, a obecnie podczas wojny. Podkreślił także, że porażka strategiczna Rosjan jest już oczywista dla wszystkich na świecie.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski: rosyjska porażka strategiczna jest już oczywista dla wszystkich na świecie
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski: rosyjska porażka strategiczna jest już oczywista dla wszystkich na świecieFoto: facebook.com/zelenskiy.official

Prezydent Ukrainy w filmie opublikowanym na Facebooku wskazywał na to, że rosyjscy okupanci swoimi atakami "próbują ukryć prawdę", a także, że porażka strategiczna Rosjan jest już oczywista dla wszystkich na świecie.

- Po prostu w Rosji nie ma jeszcze nikt odwagi się do tego przyznać. To tchórze. I próbują ukryć prawdę za atakami rakietowymi, powietrznymi i artyleryjskimi. Dlatego naszym zadaniem jest walka, dopóki nie osiągniemy naszych celów w tej wojnie - oswobodzenia naszej ziemi, naszych ludzi i zapewnienia naszego bezpieczeństwa - mówił ukraiński przywódca.

Atak Rosji na Ukrainę

Wołodymyr Zełenski, informując o sytuacji na froncie, powiedział, że wojska rosyjskie w czwartek atakowały między innymi miasto Krzemieńczuk, położone w środkowej części Ukrainy, w obwodzie połtawskim. W obiekty infrastruktury w tej miejscowości uderzyło 12 rosyjskich rakiet. To najbardziej intensywny ostrzał w tym rejonie od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Jak wskazał prezydent, najbardziej ucierpiały zabudowania miejscowej rafinerii.

Z kolei szef połtawskiej administracji obwodowej Dmytro Łunin poinformował, że ratownicy ugasili pożar w zakładzie. Jak wskazał, nie ma ofiar. - Siły rosyjskie zaatakowały miejscowość Krzemieńczuk dwunastoma rakietami, większość z nich spadła na teren rafinerii. Pracują tam ratownicy - strażacy. Pożar już zlokalizowano. Pozostałe rakiety spadły na inne obiekty infrastruktury - powiedział Dmytro Łunin. Wieczorem w rejonie Połtawy ponownie było słychać silne eksplozje.

24 kwietnia dziewięć rosyjskich pocisków uderzyło w elektrociepłownię i rafinerię w Krzemeńczuku. Zginęła wówczas jedna osoba, a siedem zostało rannych.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:25 11736472_1.mp3 Prezydent Ukrainy: rosyjska porażka strategiczna jest już oczywista dla wszystkich na świecie (IAR) 

» ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny «

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

ng

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem