more_horiz
Wiadomości

Finlandia i Szwecja chcą do NATO. Szef MON: jesteśmy gotowi do natychmiastowej ratyfikacji traktatu

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 11:50
- Strona polska jest gotowa do natychmiastowej ratyfikacji traktatu o przystąpieniu zarówno Finlandii, jak i Szwecji do Sojuszu Północnoatlantyckiego - podkreślił minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Finlandia i Szwecja na drodze do NATO. Jasny komunikat szefa MON
Finlandia i Szwecja na drodze do NATO. Jasny komunikat szefa MONFoto: PAP/Radek Pietruszka

Błaszczak przebywa z wizytą na Litwie, gdzie spotkał się ze swoim litewskim odpowiednikiem Arvydasem Anuszauskasem na trzeciej Litewsko-Polskiej Radzie Ministrów Obrony.

- Jesteśmy entuzjastami tej koncepcji, żeby Sojusz Północnoatlantycki został wzmocniony poprzez przystąpienie Finlandii i Szwecji - podkreślił Błaszczak, odpowiadając na jedno z pytań zadanych na wspólnej konferencji prasowej z szefem MON Litwy.

Szwecja i Finlandia w NATO. "Strona polska jest gotowa do natychmiastowej ratyfikacji traktatu"

Dodał, że Polska współpracuje zarówno z Finlandią, jak i ze Szwecją w formacie Unii Europejskiej, ale także łączą nas bilateralne relacje. - Strona polska jest gotowa do natychmiastowej ratyfikacji traktatu o przystąpieniu tych państw do NATO - powiedział Mariusz Błaszczak.

Prezydent Finlandii Sauli Niinisto i premier Sanny Marin oznajmili, że ich kraj powinien ubiegać się o członkostwo w NATO możliwie jak najszybciej. Z kolei szefowa szwedzkiej dyplomacji Ann Linde powiedziała, że pozytywna decyzja Finlandii w sprawie wstąpienia do NATO wpłynie na ocenę Szwecji dot. sytuacji bezpieczeństwa.

Posłuchaj
00:52 11737262_1.mp3 W Wilnie odbyła się trzecia Litewsko-Polska Rada Ministrów Obrony - relacja Kamila Zalewskiego (IAR)

Czytaj także:

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

pb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem