more_horiz
Wiadomości

Wojna na Ukrainie. Zełenski: Rosjanie niczego nie osiągnęli, ponoszą tylko wielkie straty

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 23:33
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że jego kraj robi wszystko, aby jak najszybciej uwolnić się od rosyjskich najeźdźców. W swoim codziennym przemówieniu do rodaków podkreślił, że Rosjanie niczego nie osiągnęli, ponoszą tylko wielkie straty.
Wołodymyr Zełenski: jedyne, co osiągnęli Rosjanie od początku wojny, to duże straty
Wołodymyr Zełenski: jedyne, co osiągnęli Rosjanie od początku wojny, to duże stratyFoto: president.gov.ua

- Dziś (w piątek - red.) możemy poinformować o 200 zestrzelonych rosyjskich samolotach wojskowych. Federacja Rosyjska nie straciła tylu samolotów w żadnej wojnie od kilkudziesięciu lat - powiedział.

- Rosja straciła też prawie 27 tysięcy żołnierzy, w tym wielu młodych rekrutów. Rosja straciła ponad trzy tysiące czołgów i pojazdów opancerzonych, dużą liczbę samochodów wojskowych, śmigłowców, dronów, a także wszystkie swoje perspektywy jako państwo - wymienił. - Żadnego innego rezultatu Rosja nie ma i mieć nie będzie - podkreślił prezydent Ukrainy.

Wojna na Ukrainie

Wołodymyr Zełenski powiedział także, że wyparcie wojsk rosyjskich z kraju i zakończenie wojny zależy nie tylko od Ukraińców, ale też od ich partnerów z Europy i ze świata. Prezydent podziękował także wszystkim, którzy przyczyniają się do zaostrzenia sankcji nałożonych na Federację Rosyjską i wspierają jego kraj.

Dzień wcześniej prezydent Ukrainy w mediach społecznościowych stwierdził, że prawie dwa i pół miesiąca po inwazji Rosji na Ukrainę strategiczna porażka Moskwy jest "oczywista dla wszystkich na świecie; także dla tych, którzy wciąż się komunikują z Rosjanami" i dodał, że okupantom brakuje odwagi, żeby przyznać się do porażki.

Posłuchaj
00:27 11738279_1.mp3 Wołodymyr Zełenski: jedyne, co osiągnęli Rosjanie od początku wojny, to duże straty (IAR) 

» ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny «

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

ng

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem