more_horiz
Wiadomości

"Konsekwentne próby manipulowania obrazem agresji na Ukrainę". Stanisław Żaryn o działaniach Rosji

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2022 12:13
Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział, że "w ostatnich dniach doszło do intensyfikacji rosyjskich działań dezinformacyjnych; Rosja konsekwentnie próbuje siać chaos informacyjny oraz manipulować obrazem agresji na Ukrainę".
Żaryn: Rosja próbuje siać chaos informacyjny i manipulować obrazem agresji na Ukrainę
Żaryn: Rosja próbuje siać chaos informacyjny i manipulować obrazem agresji na UkrainęFoto: Shutterstock/Leonid200922

Żaryn na Twitterze stwierdził, że rosyjskie działania dezinformujące, wzmożone w ostatnich dniach, są obliczone na "zmianę percepcji sytuacji przez Polaków". "Rosja konsekwentnie próbuje siać chaos informacyjny oraz manipulować obrazem agresji na Ukrainę" - stwierdził.

Rosyjska propaganda

"Propaganda rosyjska kontynuuje skoordynowane działania na rzecz zakłamania prawdy o wojnie przeciwko Ukrainie" - zaznaczył. W jego ocenie główne cele dezinformacji rosyjskiej pozostają bez zmian.

Żaryn wypunktował, że propaganda Kremla deprecjonuje sukcesy armii ukraińskiej, oczernia naród ukraiński, oskarża Ukraińców o zbrodnie, prezentuje w korzystnym świetle działania Rosji, atakuje relacje Polski i Ukrainy oraz Polski i USA, a ponadto rozbudza niechęć między Polakami i Ukraińcami.

"Działania rosyjskie są prowadzone w sposób agresywny. Dezinformacje Rosji należy traktować jako jedno z narzędzi agresji rosyjskiej przeciwko Ukrainie" - podkreślił rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Czytaj także:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

dz

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem