more_horiz
Wiadomości

Przerażające statystyki dot. dzieci na Ukrainie. Mnóstwo zostało zabitych lub rannych w wyniku wojny

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2022 14:43
231 dzieci zginęło w wyniku rosyjskiej agresji. Ponad 400 zostało rannych. Takie są informacje podane przez ukraińską prokuraturę generalną. Ranne dzieci leczone są m.in. w kijowskim dziecięcym szpitalu Ochmatdyt. Największej tego typu placówce na Ukrainie. Polskie Radio włączyło się w pomoc szpitalowi.
231 dzieci zginęło w wyniku rosyjskiej agresji. Ponad 400 zostało rannych
231 dzieci zginęło w wyniku rosyjskiej agresji. Ponad 400 zostało rannychFoto: PAP/Lafargue Raphael/ABACA

427 tyle dzieci Rosjanie fizycznie ranili na Ukrainie. Liczba może być większa, bowiem nie obejmuje terytoriów okupowanych. Ostatnie informacje o dziecięcych ofiarach Rosji pochodzą z Bachmutu w Donbasie. Tam, w wyniku ostrzału przedwczoraj rannych zostało 3 dzieci.

Kolejne ofiary

Wczoraj pod gruzami znaleziono martwą 2 letnią dziewczynkę. Ranne dzieci, początkowo z obwodu kijowskiego, a obecnie z całej Ukrainy przywożone są do centrum zdrowia Dziecka Ochmatdyt w Kijowie. Jak wyjaśnia w rozmowie z Polskim Radiem rzecznik szpitala Anastasija Maherramowa, są to dzieci z ranami postrzałowymi, z ranami w wyniku wybuchów min, ranione odłamkami pocisków, z oderwanymi kończynami i innymi częściami ciała, z pokiereszowanymi twarzami.

Ranne dzieci w szpitalu pozostają pod opieką najlepszych lekarzy specjalistów z wielu dziedzin pediatrii. Szpital potrzebuje pomocy. Głównie w postaci nowoczesnego sprzętu do leczenia najmłodszych.

Za tydzień, 26 maja, w Dniu Matki, odbędzie się na antenie Programu 1 PR aukcja na rzecz tego kijowskiego szpitala, a 29 maja, podczas koncertu w studiu Lutosławskiego "To, co najpiękniejsze - Dzieciom", zebrane środki zostaną przekazane przedstawicielom placówki.

Posłuchaj
00:57 11747616_1.mp3 Ukraina - dzieci - ofiary rosyjskiej agresji - szpital Ochmatdyt (Paweł Buszko/IAR)

Czytaj także:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl

dz

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem