more_horiz
Wiadomości

Wojna pochłonęła już dziesiątki tysięcy ofiar. Zełenski: to cena, jaką płacimy za wolność

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2022 22:51
Prezydent Wołodymyr Zełenski podkreślił podczas spotkania online z ukraińskimi studentami, że Ukraina płacił dziś za swoją niezależność życiem dziesiątek tysięcy obywateli. 
Zełenski: nie mam wątpliwości, że wygramy. Musimy jednak pamiętać o cenie, jaką za to zapłaciliśmy
Zełenski: nie mam wątpliwości, że wygramy. Musimy jednak pamiętać o cenie, jaką za to zapłaciliśmyFoto: president.gov.ua

- Można powiedzieć, że to odroczona wojna - zaznaczył Wołodymyr Zełenski. - Odroczona o 30 lat, licząc od ogłoszenia niepodległości w 1991 roku, albo o kilkaset lat, licząc naszą wcześniejszą historię - powiedział prezydent.

Zełenski: cena, która płacimy to dziesiątki tysięcy zabitych

- Nie mam wątpliwości, że wygramy i będzie w naszej historii tak, jak w historii innych państw, które walczyły o niezależność i wygrały. Musimy jednak pamiętać o cenie, jaką za to zapłaciliśmy - podkreślił Wołodymyr Zełenski.

- Cena za to wszystko to dziesiątki tysięcy istnień ludzkich. Istnień tych, którzy zostali zabici na wojnie. Dziesiątki tysięcy zabitych za niezależność i za to, aby każdy z was mógł zdecydować, jak żyć i w jakiej Ukrainie - powiedział.

Prezydent Zełenski zaznaczył, że Ukraińcy zadziwili swoją postawą w czasie wojny nie tylko świat, ale i samych siebie. Dodał, że Ukraińców jednoczy to, że bronią najważniejszych dla nich wartości.

Czytaj także:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem