more_horiz
Wiadomości

Prezydent Słowenii rozmawiał z Elżbietą Witek. "Wyraził podziw i podziękowanie za działania na rzecz Ukrainy"

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2022 21:17
- Polskę i Słowenię łączą przyjazne relacje dwustronne - deklarował prezydent Słowenii Borut Pahor, który rozmawiał z marszałek Sejmu Elżbietą Witek.
Pahor i Witek rozmawiali o rosyjskiej agresji na Ukrainę
Pahor i Witek rozmawiali o rosyjskiej agresji na UkrainęFoto: Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu

"Głównymi tematami spotkania były rosyjska agresja na Ukrainę oraz dwustronne relacje na linii Warszawa-Lublana" - przekazało Centrum Informacyjne Sejmu.

Witek podziękowała gościowi za słoweńską prezydencję w Radzie UE, jak również za organizację marcowej Konferencji Przewodniczących Parlamentów UE w Brdo pri Kranju, w której uczestniczyła - informuje CIS.

"W kontekście trwającej wojny na Ukrainie, marszałek Witek poinformowała prezydenta Pahora o wsparciu udzielanym ukraińskim uchodźcom w Polsce" - czytamy w komunikacie. Podkreślić miała też "okazywaną przez Polaków serdeczność i bezinteresowność w niesieniu pomocy sąsiadom zza wschodniej granicy".

"Polskę i Słowenię łączą przyjazne relacje dwustronne"

Według CIS marszałek Sejmu zwróciła również uwagę na "aktywność parlamentarną, w tym szereg uchwał Sejmu związanych z sytuacją na Ukrainie".

Z kolei prezydent Pahor miał zaznaczyć, że "Polskę i Słowenię łączą przyjazne relacje dwustronne". Podkreślił ponadto - jak informuje CIS - "znaczenie możliwości zapoznania się z polską perspektywą dot. bieżącej sytuacji na Ukrainie", a także "wyraził podziw i podziękowanie dla Polski za działania podejmowane na rzecz Ukrainy".

W spotkaniu uczestniczyli również szef Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska, ambasador Słowenii w Polsce Božena Forštnarič Boroje oraz ambasador Polski w Słowenii Krzysztof Olendzki. Wcześniej w piątek Pahor rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą w Belwederze. Zaplanowano także jego spotkanie z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim.

Czytaj także:

dn

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem