more_horiz
Wiadomości

Groźby Korei Północnej. Biden w Seulu: jesteśmy przygotowani na wszystko

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2022 11:16
Prezydent Joe Biden powiedział, że Stany Zjednoczone są ''przygotowane na wszystko, co planuje Korea Północna''. Podczas wizyty w Seulu skierował do Kim Dzong Una słowa: "Witam. Kropka". Amerykański przywódca odleciał z Korei Południowej do Japonii.
Prezydent Biden: jestem przygotowany na próbę nuklearną Korei Północnej
Prezydent Biden: jestem przygotowany na próbę nuklearną Korei PółnocnejFoto: PAP/EPA/YONHAP

Wcześniej Joe Biden spotkał się z nowym prezydentem Korei Południowej. Jednym z głównych tematów rozmów była kwestia zagrożenia nuklearnego i rakietowego ze strony Korei Północnej. Prezydent USA powiedział, że "nie obawia się" nowych północnokoreańskich prób jądrowych, które byłyby pierwszymi od prawie pięciu lat. Prezydent USA Joe Biden i prezydent Korei Południowej Jun Suk Jeol rozważali również rozszerzenie ćwiczeń wojskowych i ewentualne rozmieszczenie w regionie większej ilości amerykańskiej broni.

Szczepionki dla Korei Północnej 

Ponadto Joe Biden poinformował, że Korea Północna nie odpowiedziała na amerykańskie propozycje, w tym na ofertę szczepionek przeciw COVID-19. Dodał, że Stany Zjednoczone są otwarte na dialog z Kim Dzong Unem, jeśli tylko miałoby to doprowadzić do "poważnego przełomu".

Podczas wizyty Joe Bidena w Seulu prezydenci Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej podkreślili potrzebę dalszego wzmacniania więzi między obydwoma krajami.

Po wizycie w Korei Południowej Joe Biden udał się do Japonii, gdzie weźmie udział w szczycie sojuszu strategicznego Quad, czyli czterostronnego dialogu na rzecz bezpieczeństwa, który powstał w 2007 roku w celu przeciwdziałania chińskim wpływom w regionie Indo-Pacyfiku. Członkami sojuszu są USA, Japonia, Australia i Indie.

***

W Tokio amerykański prezydent spotka się z premierem Japonii Fumio Kishidą i cesarzem Naruhito.

as

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem