more_horiz
Wiadomości

"Putin posunął się za daleko". "Bild": na Litwie zwołano tajny szczyt

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2022 12:02
Jak informuje niemiecki dziennik "Bild", podczas tajnego dwudniowego szczytu na Litwie eksperci będą dyskutować o tym, czy rosyjska inwazja na Ukrainę może być wykorzystana do położenia kresu reżimowi Władimira Putina.
Bild w piątek zacznie się tajny szczyt antyputinowski na Litwie
"Bild" w piątek zacznie się tajny szczyt antyputinowski na LitwieFoto: Dutchmen Photography/Shutterstock

Celem rozmów ma być opracowanie strategii - jak to ujęto w programie spotkania - "deputinizacji" Rosji - informuje "Bild".

Minister spraw zagranicznych Litwy Gabrielius Landsbergis zaprosił biznesmenów, obecnych i byłych polityków, działaczy praw człowieka i dziennikarzy z Europy (w tym z Rosji) i USA - pisze gazeta. "Bild" zaznacza, że "też tam jest".

Jeden z uczestników szczytu powiedział: "Putin posunął się za daleko w brutalnej wojnie przeciwko Ukrainie. Od początku wojny dziesiątki tysięcy Rosjan przypłaciło życiem jego megalomanię. Jeśli teraz nie pozbędziemy się go z Rosji, to kiedy to nastąpi?".

Czytaj także:

Rosja: deputowani na Dalekim Wschodzie chcą, by Putin skończył wojnę

Tymczasem, jak informuje portal "Meduza", komunistyczni deputowani z Kraju Nadmorskiego na rosyjskim Dalekim Wschodzie żądają zakończenia wojny. Na posiedzeniu rady regionu jeden przedstawiciel Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej Leonid Wsiukiewicz próbował zgłosić wniosek w tej sprawie. Wówczas nazwano go "zdrajcą" i odebrano głos.

Posłuchaj
00:30 Rosja - niezależni deputowani chcą końca wojny (IAR).mp3 Rosja: niezależni deputowani chcą końca wojny (IAR) 

Przeciwko tak zwanej "specjalnej operacji wojskowej" już w lutym i marcu wystąpili w niemal wszystkich regionach Rosji niezależni deputowani. 

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl

ms

Zobacz także

Zobacz także