more_horiz
Wiadomości

Były szef CIA w Moskwie: dni Putina są policzone. Zabiją go jego współpracownicy

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2022 22:00
- Współpracownicy prezydenta Rosji Władimira Putina zwrócą się przeciwko niemu, gdy tylko poczują się niezadowoleni z zajmowanych pozycji albo postępów inwazji na Ukrainę, jego dni są policzone - powiedział były szef moskiewskiej placówki CIA Daniel Hoffman, cytowany przez australijski portal news.com.au.
Były szef placówki CIA w Moskwie uważa, że Putina zabiją jego współpracownicy
Były szef placówki CIA w Moskwie uważa, że Putina zabiją jego współpracownicyFoto: Shutterstock/Asatur Yesayants

- Nikt nie zapyta "hej, Władimir, chcesz odejść?". To będzie p*** walnięcie obuchem w łeb i będzie martwy - ocenił Hoffman. - Ludzie, którzy to zrobią, będą trzymać to w głębokiej tajemnicy, żeby Putin nie odnalazł ich i nie zabił pierwszy - podkreślił. 

Potencjalni zabójcy Putina

Zapytany o to, kto mógłby chcieć dokonać zamachu na życie rosyjskiego prezydenta, Daniel Hoffman wymienił Nikołaja Patruszewa, sekretarza rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa, Aleksandra Bortnikowa, szefa FSB, czy ministra obrony Siergieja Szojgu. 

Paruszew jest prawdziwym złoczyńcą. Nie jest lepszy od Putina. Ponadto jest bardziej przebiegły i powiedziałbym, bardziej podstępny niż Putin - stwierdził były szef moskiewskiej placówki CIA.

"Wszyscy trzej mężczyźni są kluczowymi »słowikami«. Termin ten określa byłych członków personelu wojskowego, którzy obecnie zajmują stanowiska polityczne, a grupa ta staje się coraz większym zagrożeniem dla rządów Putina" - napisano na łamach news.com.au.

Sekretne wizyty lekarskie

Spekulacje o możliwym zamachu na rosyjskiego prezydenta pojawiają się pośród niekończących się plotek dotyczących zdrowia Władimira Putina, w tym po serii doniesień, że cierpi na poważne schorzenia, takie jak nowotwór czy choroba Parkinsona.

Sugeruje się, że od 2017 roku rosyjski prezydent znikał z widoku publicznego na całe tygodnie. "Potajemne wizyty lekarskie w ciągu ostatnich pięciu lat świadczą o tym, że jego stan zdrowia pogarszał się od pewnego czasu" - podał Express.co.uk. W tym samym czasie były szpieg Christopher Steele, który kierował biurem ds. Rosji w MI6 w Londynie, powiedział, że Putin jest poważnie chory i potrzebuje całodobowej opieki medycznej.

Zobacz także:

Zobacz także: szef MON Mariusz Błaszczak w "Sygnałach dnia"

nt

Zobacz także

Zobacz także