more_horiz
Wiadomości

Rośnie liczba ofiar tragedii w Teksasie. W porzuconej ciężarówce zginęło co najmniej 51 osób

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2022 03:41
Do co najmniej 51 osób zwiększyła się we wtorek liczba ofiar śmiertelnych w zamkniętej i porzuconej przez kierowcę ciężarówce odkrytej w poniedziałek w San Antonio w Teksasie. W ostatnich dniach temperatura osiągała tam nawet 38 st.C. Władze potwierdziły, że odnalezieni w ciężarówce ludzie, to imigranci.
W Teksasie odkryto ciężarówkę, w której w zamknięciu, przy koszmarnych temperaturach, przebywali migranci, głównie z Meksyku. W tragedii zginęło już co najmniej 51 osób
W Teksasie odkryto ciężarówkę, w której w zamknięciu, przy koszmarnych temperaturach, przebywali migranci, głównie z Meksyku. W tragedii zginęło już co najmniej 51 osóbFoto: PAP/EPA/ADAM DAVIS

Wśród zmarłych jest 39 mężczyzn i 12 kobiet. Meksykański minister spraw zagranicznych Marcelo Ebrard napisał na Twitterze, powołując się na władze USA, że wśród ofiar jest 22 Meksykanów, 7 Gwatemalczyków i dwóch mieszkańców Hondurasu.

Tragedia w Teksasie. Biden zabrał głos

Nie wszystkie ofiary zostały zidentyfikowane, a niektóre z nich mogą mieć mniej niż 18 lat - mówił rzecznik hrabstwa Bexar Tom Peine.

- Wykorzystywanie bezbronnych osób dla zysku jest haniebne, podobnie jak polityczna gra wokół tragedii, a moja administracja będzie nadal robić wszystko, co możliwe, aby powstrzymać przemytników i handlarzy ludźmi przed wykorzystywaniem osób, które chcą dostać się do Stanów Zjednoczonych omijając przejścia graniczne - powiedział prezydent Joe Biden.

Papież wyraził żal z powodu tragedii

Winą za tragedię prezydenta Stanów Zjednoczonych obciążyli m.in. teksańscy Republikanie, w tym gubernator Greg Abbott, i senator Ted Cruz. - Te zgony to wina Bidena. Są one wynikiem jego zabójczej polityki otwartych granic - ocenił Cruz.

Jak zauważyła AFP "smutek z powodu tragedii" wyraził papież Franciszek. Porównał ją do nieszczęścia w hiszpańskiej enklawie Melilla w Maroku, gdzie w piątek zginęło co najmniej 23 migrantów.

Czytaj również:

jmo

Zobacz także

Zobacz także