more_horiz
Wiadomości

"Decyzja o ekstradycji zapadnie innego dnia". Sąd w Kopenhadze przedłużył areszt dla Norwega, który zabił Polkę

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2022 13:07
Kopenhaska policja poinformowała, że "sąd w Kopenhadze przedłużył w środę areszt dla obywatela Norwegii, podejrzanego o zabójstwo Polki i uprowadzenie dziecka o 27 dni". Nie zajął stanowiska w sprawie ekstradycji mężczyzny do Polski - dodano.
Sąd w Kopenhadze przedłużył areszt dla Norwega podejrzanego o zabójstwo Polki o 27 dni, nie zajął stanowiska ws. ekstradycji.
Sąd w Kopenhadze przedłużył areszt dla Norwega podejrzanego o zabójstwo Polki o 27 dni, nie zajął stanowiska ws. ekstradycji.Foto: PAP/Tomasz Wiktor

- Decyzja w sprawie wydania Polsce podejrzanego zostanie podjęta przez sąd innego dnia. W tej chwili nie wiemy, kiedy dokładnie - przekazała przedstawicielka policji w stolicy Danii. We wtorek duńska policja informowała, że stanie się to podczas posiedzenia sądu w środę.

Zatrzymanie

Norweg Ingebrigt G. został zatrzymany po godz. 22 w sobotę przez duńskich funkcjonariuszy na autostradzie w Kopenhadze. Jechał volkswagenem na oświęcimskich numerach rejestracyjnych, na tylnym siedzeniu była 5-letnia córka Norwega i Polki.

W niedzielę po południu duński sąd aresztował mężczyznę na trzy dni. Tego samego dnia wieczorem krakowski sąd okręgowy wydał europejski nakaz aresztowania (ENA) wobec Norwega. Podstawą do wydania ENA było przygotowanie dla Ingebrigta G. przez oświęcimskich i krakowskich śledczych zarzutów zabójstwa byłej partnerki i uprowadzenia dziecka, a także wniosku o 14-dniowy areszt.

Czytaj także:


PAP/jb

Zobacz także

Zobacz także